Kordian test znajomości lektury

Pobierz

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. Zamku Królewskim odbyła się Koronacja Cara Egzekucja Kordiana Spotkanie Kordiana z Wiolettą Wesele Kordiana : 17.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. Spisek koronacyjny miał być jedyny : 16.. Juliusz Słowacki.. .Test ze znajomości dzieła : 166 : Bibliografia : 174: Rozwiń Zwiń.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kordian Juliusza Słowackiego - jeden z trzech najważniejszych polskich dramatów romantycznych - to utwór o wielowątkowej, złożonej problematyce.. Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Witold Gombrowicz Ferdydurke Test Jądro ciemności Joseph Conrad Test Komunikacja językowaSprawdzian ze znajomości lektury - "Kordian" J.Słowacki 1.Wymień imiona kobiet w życiu Kordiana.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Syzyfowe prace1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Co warto wiedzieć o Kordianie, czyli trzy zagadnienia, które maturzysta powinien znać:..

"Kordian" - test znajomości lektury.

Przetestuj swoją wiedzę.Test znajomości lektury "Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej.. Część pierwsza trylogii.. Rozwiąż test.. Następnie Kordian udaje się w podróż, podczas której odwiedza m.in. górę Mont Blanc, gdzie podejmuje decyzję .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Balladyna.. Tworzeniem ludzi, którzy odegrają ważką rolę w historii.. Lektury z opracowaniem - "Kordian" Juliusza Słowackiego - RECENZJE.. by malg_nan_45139.Plik kordian test ze znajomosci lektury.pdf na koncie użytkownika lakhmialekhya • Data dodania: 29 gru 2014.. Skomentuj.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Przepowiadaniem przyszłości Kordiana.. Quiz w Poczekalni.. Jednym z głównych zagadnień, jakie podejmuje autor, jest próba oceny powstania listopadowego i diagnoza jego klęski.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. 3.Juliusz Słowacki: Kordian - pytania do lektury.. narodowej czujności zdradę interesów .Kordian idąc do sypialni cara przechodzi kolejno przez sale: a) audiencyjną, kolumnową, rycerską, b) kolumnową, audiencyjną, rycerską c) rycerską, kolumnową, audiencyjną d) kolumnową, rycerską, audiencyjną RozwiązanieTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

Kordian - znajomość lektury DRAFT.

Spisek koronacyjny: Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Słowacki mesjanistyczny plan, traktował jako: hasło - sztandar swojej idei chęć propagowania kosmopolitycznych idei ?usypianie?. Czym zajmują się złe duchy podczas otwierającego utwór przygotowania?. Spisek koronacyjny.. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury "Kordian" J. Słowackiego.. Inne tryby testu.. Z jednej strony widać dóm wiejski, z drugiej ogród… za ogrodzeniem dziedzińca staw, pola — i lasy sosnoweNajbardziej kompletny test z lektury Balladyna jaki znajdziesz w sieci.. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kordian jest zakochany w starszej od siebie Laurze.. "Kordian" - opracowanie: plan wydarzeń, pytania do lektury,charakterystyka Kordiana, tekst Kordiana.Kordian - streszczenie Przygotowanie W nocy 31 grudnia 1799 roku do Chaty Twardowskiego w Górach Karpackich zlatują się czarownice i diabły, a wśród nich sam Szatan, który zapowiada, że nadchodzi wielka chwila dla narodu polskiego, dlatego trzeba im stworzyć przywódców.Kordian i Laura rozmawiają, przechadzając się po ogrodzie..

"Kordian" to: Kordian - znajomość lektury.

Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Przywoływaniem wydarzeń z czasów polskiej świetności.Kordian.. Ta pozycja nie ma jeszcze recenzji.. Rok wydania 1834Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Test zawiera 19 pytań.. Udostępnij.. Test składa się z 18 pytań.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 2.W jaki sposób Kordian przedostaje się ze szczytu Mont Blanc do Polski?. Pytania zawarte w teście.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Podziel się z innymi użytkownikami swoją opinią.. Kobieta jednak odnosi się do niego z pewnym odcieniem szyderstwa.. W teście Oto jest Kasia - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Sprawdzian znajomości lektury "Kordian" J. SłowackiegoSprawdzian znajomości lektury "Kordian" J. Słowackiego.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.Charakterystyka bohaterów.. Kordian daje jej wiele dowodów swojej miłości, Laura jednak pozostaje wobec niego zimna, nie rozumie go, uważa za szaleńca.test znajomości lektury Mikołajek..

... "Mikołajek" - test znajomości lektury.Kordian.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Część pierwsza trylogii.. Kordian - w I akcie jest to młody 15-letni chłopiec, cierpiący na "chorobę wieku", która w dramacie nosi miano "jaskółczego niepokoju".Kordian odczuwa apatię, nudę, niechęć do życia które według niego jest bezsensowne i pozbawione celu.. Tytułowy bohater zastanawia się nad sensem egzystencji, przeżywa ból świata, istnienia, aż w końcu dochodzi do nieudanej próby samobójczej.. Dzisiaj to jeden z najsłynniejszych polskich dramatów romantycznych, którego tytuł potrafi przywołać praktycznie każdy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt