Uzupełnij charakterystykę porównawczą klary i podstoliny

Pobierz

Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. Wybierz najlepsze rozwiązanie ich problemu i sformułuj radę.. Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny.. Początek nie musi być ani długi, ani piękny, najważniejsze, aby nie trzeba było ślęczeć nad nim godzinami.. - Zemsta - KLASA 7_Jaki to gatunek literacki.Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek są bohaterami "zemsty" Aleksandra Fredry .. Roznia sie glownie charakterem i wygladem zewnetrznym .Milczek jest drobnym, szczuplym szlachcicem.. różnice:-wiek i status społeczny.. "Jestem Papkin- Lew Północy"- charakterystyka Papkina.. Początkowo zakochany w niej był Wacław, ona jednak nie traktowała zbyt poważnie jego uczuć, ponieważ posiadała do nich pragmatyczny stosunek.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Podstolina jest pełna klasy i dojrzałej urody.. Panienka jednak, mimo swych licznych zalet jest naiwna.. TEMAT 3: Oglądamy różne adaptacje teatralne "Balladyny".Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. Przeczytaj wszystko uważnie..

Napisz charakterystykę porównawczą bohaterek utworu i prześlij na adres email.

Podstoli był to urzędnik dworski, którego zadaniem było usługiwanie królowi przy stole.. to koniecznie je dodaj.Dziewczyna postanowiła poprosić o pomoc w złagodzeniu uporu stryja Podstolinę, sądząc, iż Cześnik ulegnie swojej narzeczonej.. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary, oraz ze spadków po mężach.. Charakterystyka porównawcza jest zestawieniem dwóch lub więcej postaci, w których trzeba wykazać podobieństwa i różnice.. Podstolina * Hanna CzepiersińskaCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry zadanie dodane 14 stycznia 2016 w Język polski przez użytkownika kloka1 ( 10 ) [Gimnazjum] charakterystyka-porównawczaKlara emanuje młodzieńczym urokiem i niewinnością.. Klara jest wierna swojej miłości pomimo przeciwności losu.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Klara i podstolina Charakterystyka porównawcza z lektóry zemsty ma to być na 25 słów proszę szybko mi to zróbcie plissss;) z góry dziękuje:)Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny.. "Ma dochody wprawdzie znaczne(o Klarze) Podstolina ma znaczniejsze; Z wdówką zatem działać zacznę.". Miłość wymaga wiele pracy… Uzupełnij opis działań Klary i Wacława.2.. dziadów.. Sporządź plan charakterystyki.. 13.Charakterystyka Podstoliny "Zemsta"..

Dziś też można spotkać Cześnika i Rejenta- rozprawka na temat różnych typów charakterów na podstawie "Zemsty".Zalety podstoliny.

Myśli, że Wacław nie miał żadnej miłosnej przeszłości i wcale nie dostrzega, iż w kontaktach Wacława z Podstoliną jest coś dziwnego - uważa, że kochanek szuka poparcia u Podstoliny.. Pani Hanna oświadczyny przyjęła, ale jako kobieta zmienna i z temperamentem szybko wycofała się ze swojej decyzji, bo w jej otoczeniu pojawił się inny konkurent, znacznie młodszy - Wacław.2.. Dużo punktów, więc praca ma być nie może być ściągnięta z neta.. (3/3) Charakterystyka bohaterów Zemsty, Aleksander Fredro - Zemsta - streszczenie, opracowanieTEMAT 2: Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. …Klara młoda, płocha, Chociaż dzisiaj i pokocha, Któż za jutro mi zaręczy!. * potrójna wdowa .Charakterystyka porównawcza Marcina Borowicza i Andrzeja Radka - Stefan Żeromski "Syzyfowe prace" Charakterystyka porównawcza Tybalta i Merkucja - William Szekspir "Romeo i Julia" Charakterystyka porównawcza Kreski i Matyldy - Małgorzata Musierowicz "Opium w rosole" Bolesław Prus "Faraon" - opracowanie utworuKlara i Podstolina - dwa typy kobiece z "Zemsty" Aleksandra Fredry (charakterystyka porównawcza).. - mówi o swej młodziutkiej wychowanicy (rozpatrywanej także jako kandydatka na żonę!). Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: .. jak miał na imię partner klary z komedii zemsta fredry mowa obronna izabeli ..

Ubiera sie w kontusz przepasany… Czytaj dalej →Poznasz charakterystykę porównawczą głównych bohaterów komedii Cześnika Macieja Raptusiewicza i Rejenta Milczka.

zadanie dodane 8 lutego 2011 w Język polski przez użytkownika paulinatymoszuk (-640) .. Charakterystyka porównawcza jacka soplicy i konrada z IIIcz.. Pomysł Klary szukania wsparcia przez Wacława u Podstoliny.. Toczy się miedzy nimi klotnia o zamek w ktorym obaj mieszkają .. Spotkanie Podstoliny i Wacława - szok, rozpoznanie dawnych kochanków.. Cześnik Maciej Raptusiewicz - bohater główny, jego nazwisko pochodzi od słowa "raptus" - ktoś gwałtowny, porywczy, łatwo wybuchający gniewem.. Podstolina na zasadzie kontrastu jawi mu się jakoCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry.. Klara, obserwująca z daleka ich rozmowę, była przekonana, że młodzieniec zyskał przychylność Podstoliny.10.. ( 1 str A4 )Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Wacław rozpoznał w kobiecie swoją dawną kochankę i stanowczo odrzucił jej zaloty.. Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek..

Nawet tłumaczenia Wacława, żeby traktowała ich warszawską znajomość jako młodzieńczy jego występek, nie studzą jej zamiaru kontynuowania romansu, roi sobie w głowie, że Wacław aż ...charakterystyka porównawcza klary i podstoliny człowiek w sytuacji wyboru makbet i rambert klucz ... uzupełnij tabelę na podstawie tekstu abel widziany oczyma kaina i narratora ... napisz krótką charakterystykę knypsa napisz kartkę z pamiętnika barbary lub bogumiłaKartka z pamiętnika Wacława lub Podstoliny.

Charakterystyka to opis wyglądu zewnętrznego postaci wraz z cechami osobowości, zainteresowaniami i naszym stosunkiem do niej.. Aleksander Fredro nie szczędził głównym postaciom "Zemsty" przywar, śmieszności i wad, nie poskąpił także zalet, dzięki którym, mimo wszystko, uznać je można za zabawne.. CharakterystykaPodstolina - charakterystyka • Zemsta.. Daleka krewna Klary, mieszka razem z nią i Cześnikiem w ich części zamku.. Posted on 10 .. że Wacław kocha Klarę i to dla niej znalazł się w domu Cześnika, umizguje się do niego.. - pytanie zadane przez użytkownika portalu samosia.pl.. Co mogą zrobić młodzi?. Podobnie, jak urząd cześnika, z czasem stał się on tylko "tytularnym".. Przypomnienie schematu pisania charakterystyki porównawczej.. Jest cześnikiem ziemskim (w dawnej Polsce cześnik kładł przed królem potrawy) i prawnym opiekunem swej bratanicy, Klary, starym kawalerem.Klara kpi sobie z niego, ale stara się go nie obrazić.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Gdyby Dyndalski lepiej pisał listy… Napisz list, w którym Cześnik podszywa się pod Klarę.. Charakterystyka porównawcza Rejenta i Cześnika;Charakterystyka bohaterów.. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z materiałami źródłowymi do lekcji.. Klara to panna a Podstolina to wdowa po trzech mężach-Podstolina chce wydać się ponownie za mąż ze względu na pieniądze.. Podstolina mieszka wraz z Klarą w domu Cześnika.. zadanie dodane 29 listopada 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt