Opisz swoją ulubioną postać literacką wykorzystaj słownictwo

Pobierz

Rozdział 1 Charakterystyka pośrednia i bezpośrednia.. Nagranie zawiera fragment Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa oraz Quo Vadis, Henryka Sienkiewicza.. Wyszukaj informacje o pracy nad filmem / sztuki teatralnej w, której ten brał udział .. Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.. Zachwycił mnie jego charakter, sposób bycia i decyzje jakie podejmował.. Wybierajcie na bohaterów wypracowań takie osoby, o których sporo wiecie.Opis przedmiotu - ocena Na końcu naszego opisu musimy go ocenić i opisać swój stosunek do niego - czy ten przedmiot lubimy, czy nie, z jakim wydarzeniem nam się kojarzy itd.. Chcąc dać pełny i ciekawy obraz jakiejś postaci, nie można ograniczać się do wyliczania cech.Wybierz ulubioną postać literacką i napisz jej charakterystykę.. Opisujemy postacie rzeczywiste lub bohaterów literackich.. -nie popełnia błędów w czasie teraźniejszym podstawą Uczeń bezbłędnie: rozumie proste, typowe wypowiedzi ustne i pisemne z zakresuPostać literacka (porte parole, bohater literacki) - fikcyjna osoba ukazana w świecie przedstawionym dzieła literackiego.. Nazwij dzieło sztuki autora i określ technikę wykonywania dzieła (obraz, rzeźba grafika, fotografia plakat, akwarela obraz olejny) 2.. 55 .. Moją ulubioną postacią literacką jest Ania Shirley, główna bohaterka "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery..

.Opisz swoją ulubioną postać literacką.

Ćwiczenie 13 OPIS POSTACI Opis postaci to głównie opis wyglądu zewnętrznego człowieka w połączeniu z opisem jego cech wewnętrznych (sposób zachowania, postępowania, cechy charakteru).. Wykorzystuj inne formy wypowiedzi - wprowadź elementy opisu czy charakterystyki.. Opisz postać literacką - Andrzeja Kmicica (na przy najmniej 14 linijek) proszę to na jutro .Moją ulubioną postacią literacką jest Tadeusz Zawadzki, znany jako Zośka z lektury: "Kamienie na Szaniec".. Zośka urodził się… Czytaj dalej →Gdy wraz innymi przygarniają od staruszki Kristin koty (swojego nazywa Malkolm), jako jedyny z chłopców opiekuje się zwierzakiem z taką samą intensywnością.. Twoja praca powinna zawierać elementy charakterystyki pośredniej i bezpośredniej.. W Swojej wypowiedzi wykorzystaj co najmniej 5 synonimów z podanego hasła.Wybór postaci Nieszczególnie oryginalny, bo niemal wszyscy kochają Musierowicz, ale do zaakceptowania.. Wukorzystaj słownictwo z poprzednich ćwiczeń.. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. Miłość do zwierząt udowadnia, gdy oswaja, a potem "odbija" do dawnego pana bitego i głodzonego psa Svippa.postać literacką - wskazuje i z reguły poprawnie nazywa negatywne i pozytywne uczucia bohaterek utworu - podejmuje próbę napisania krót-kiej informacji (SMS-a) do kolegi lub koleżanki o wygranej / prze-granej w konkursie; odwzorowuje przy tym schemat - charakteryzuje ustnie postać lite-racką, wykorzystując informacjeOPIS DZIEŁA SZTUKI 1..

Skorzystaj z planu opisu.Opisz swoją ulubioną postać literacką Podobne tematy.

Umiejętność skupienia się nad tym, co robimy, jest bardzo istotne, zwłaszcza gdy zdobywamy nową wiedzę.Opisz swoja ulubioną ksiązkę.. Opisz swoją ulubioną postać literacką, pamiętaj by w swojej wypowiedzi stosować akapity, przestrzegaj reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.. Każda grupa wybiera trzy wydarzenia/działania swojego bohatera, świadczące o jegoZadając swoje pytanie, pamiętaj, że nie napiszemy za Ciebie streszczenia lektury czy eseju, ale razem możemy dojść do prostych rozwiązań, które z kolei doprowadzą Cię do celu.. Z poszczególnych planów wybierz najważniejsze elementy i podkreśl je, by później .Wyszukaj swojego ulubionego aktora lub aktorkę przygotuj informacje.. Na koniec umieść kilka zdań o Twoim stosunku do opisywanej .Opisujemy swój wygląd i charakter.. Albert Camus Albert Camus Dżuma dżuma Dżuma analiza Dżuma bohaterowie Dżuma fabuła Dżuma opis fabuły Dżuma opracowanie jaka jest twoja ulubiona książka ulubiona książka.. Ocena: jest ładny, brzydki, nie podoba mi się, podoba mi się, nie ma w nim nic szczególnego, przywołuje miłe (lub złe) wspomnienia, dobrze (lub źle) mi się .1..

Opiszę w zeszycie swoją ulubioną porę roku.

Nie nadużywaj czasownika jest, lecz zastąp go innymi wyrazami, takimiZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opisz swoją ulubioną postać literacką.. Opisz mi opowieśc w książce pt TOMEK W KRAINIE KANGURÓW.. ; Tam, gdzie to możliwe, wprowadzaj dialogi.. W życiu codziennym i zawodowym często opisujemy i charakteryzujemy siebie i innych.ŻELAZNE ZASADY.. Zwróć uwagę na szczegóły.. Jak komputer.. Opisz mi opowieśc w książce pt TOMEK W KRAINIE KANGURÓW.. Starannie zaplanuj kompozycję.. Uczniowie wywieszają portrety bohaterów literackich (te same postaci obok siebie).. Opisując postać: zacznij od informacji ogólnych (przedstaw tę postać napisz wszystko, co o niej wiesz), a następnie przejdź do szczegółów weź .Zanim przystąpisz do pisania, przemyśl dokładnie, co masz opisać.. Nauczyciel rozkłada karty (np. Dixit, Gra na emocjach, Bikablo).. Książka przeznaczona dla dorosłych i młodzieży na poziomach A2-B1.. Ćwiczenia Wskazówka W przypadku braku możliwości rozwiązania zadania z klawiatury lub trudności z odczytem przez czytnik ekranu skorzystaj z innej wersji zadania..

poleca84% Język polski .Opisz swoją ulubioną postać literacką.

Porównują rysunki przedstawiające te same postaci i ich opisy.. Skorzystaj z planu opisu (zob.. Odrabiane pod naszym czujnym okiem prace domowe pozwolą Ci na szybsze i skuteczniejsze przyswajanie wiedzy.W Ortografia → Zasady pisowni dodano nową pracę: Filmik - reguły ortograficzne - kiedy piszemy h oraz sprawdź swoją spostrzegawczość.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Przyjrzyj się jeszcze raz stworzonym przez siebie notatkom, przypomnij sobie zasady pisania charakterystyki i do dzieła.. Może być tożsama z podmiotem mówiącym dzieła (liryka, narratorzy pamiętników itp.), ale najczęściej jest od niego różna (epika, dramat).Jest uwidoczniana w tekście przez opis - cech wyglądu i charakteru oraz działań, a także może wyrażać w .. Uważam, że z pewnością zasłużył na pokazanie jego osoby np. w filmie.. Użytkownicy systemu Android, w ramach zakupu pakietu PLUS, pobrać mogą ze Sklepu Play aplikację z nagraniami fiszek.Przeczytam tekst o porach roku i przećwiczę czytanie ze zrozumieniem (materiał do zajęć 1).. Książka przeznaczona dla dorosłych i młodzieży na poziomach A1-A2.. Przytocz informacje na temat filmu w…`TESTUJ SWÓJ POLSKI - SŁOWNICTWO 2` to zbiór ćwiczeń, które można wykorzystać do samodzielnej nauki oraz jako materiał pomocniczy do zajęć w grupie.. Następnie należy zawrzec informacje na jej temat, które można odnaleźc w książce - kim jest, jaka jest jej przeszłośc, gdzie mieszka itp. .Opisywana postać może budzić w tobie sympatię, niechęć, podziw, zdenerwowanie, rozczulenie itp. Przemyśl więc swój stosunek do niej - od niego zależy sposób, w jaki napiszesz pracę.. Napiszę, co lubię wtedy robić i dlaczego (materiał do zajęć 3).. Tym razem można sprawdzić, czy potrafimy czytać uważnie, czy tylko pobieżnie.. Rozbierz obraz na (rysunek, zdjęcie) elementy pierwsze (plany) Wypisz, co widzisz na:-na 1 planie -na 2 planie-na dalszym planie-w tle, rogach 3.. Pisz całe opowiadanie w jednakowym czasie.. Swoja pracę zapisz w zeszycie przedmiotowym.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Opisz wyjątkową postać(rzeczywistą lub fikcyjną).. Wykonam ćwiczenia utrwalające słownictwo dotyczące pór roku (karta w formacie PDF - materiał do zajęć 2).. Świadczy o oczytaniu i głębokim przeżywaniu powieści.. W Swojej wypowiedzi Opisz wyjątkową postać(rzeczywistą lub fikcyjną).. Najważniejsze jest uzasadnienie, które dowodzi, że dobrze się zna twórczość swojej ulubionej pisarki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt