Czy po powrocie z turcji obowiązuje kwarantanna w polsce

Pobierz

Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania.Masz pytania związane z podróżowaniem i przekraczaniem granic?. Jeśli wykonamy test PCR i nasz wynik będzie negatywny, możemy swobodnie poruszać się na terenie kraju.. Biuro podróży Coral Travel opłaci testy turystów.. Odpowiedzi na ważne pytania zbieramy w jednym miejscu, a zakładkę na bieżąco aktualizujemy.Osoby podróżujące spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji nie mają możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48h po powrocie do Polski.. Wakacje 2021.. Od 1 lipca obowiązują nowe zasady.. Osoby przyjeżdżające do Polski spoza strefy Schengen i EOG mogą być zwolnione z kwarantanny dopiero po 7 dniach.. Zmiany dotyczą osób podróżujących z 30 państw UE/strefy Schengen, a także krajów spoza strefy Schengen.. Podróżni przekraczający polską granicę będą objęci kwarantanną/ Fot.Rząd przywraca obowiązkową kwarantannę po powrocie do Polski - RMF24.pl - Od północy przywracamy 10-dniową kwarantannę dla osób przybywających spoza strefy Schengen - poinformował .O północy z 23 na 24 czerwca weszły w życie nowe przepisy.. Rząd zapowiedział, że decyzję o jej wprowadzeniu ogłosi.Polityk zaznaczył, że w przypadku podróży spoza strefy Schengen nie będzie możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48 godz. po przybyciu do Polski.Wprowadzono w nim dodatkowy zapis zgodnie z którym z kwarantanny wjazdowej po powrocie do Polski, UE będą zwolnione osoby wracające z państw, które uzgodniły z Polską zasady przepływu osób w związku z ograniczeniami wprowadzonymi na czas epidemii SARS-CoV-2.Od 24 czerwca obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla osób przybywających spoza strefy Schengen..

Kwarantanna po powrocie z wakacji w Turcji do Polski ma trwać 10 dni.

Skorzystaj z zakładki Najczęściej zadawane pytania.. Z kwarantanny niezależnie od kierunku zwolnione są osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19, ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także dzieci poniżej 12 roku .. Duże zmiany dla wracających z Turcji.Zgodnie z oświadczeniem QA-11 rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Turcji z 20 lutego 2020 r.) od 2 marca 2020 r. Turcja znosi obowiązek wizowy dla obywateli polskich, jeśli ich pobyt turystyczny trwa do 90 dni w okresie półrocznym (180 dni).Do kiedy obowiązuje kwarantanna po powrocie z zagranicy?. Kwarantanna nie jest uzależniona od środka transportu, dotyczy zarówno podroży grupowych samolotem i autokarem, jak i prywatnym samochodem a także przejść pieszych.- Są właśnie prowadzone rozmowy z Turcją.. Osoby, które nie mają certyfikatu, nie są w pełni zaszczepione, będą testowane po stronie Turcji i wszystkie osoby, które są zdrowe, będą mogły przyjechać do Polski bez tego okresu 10-dniowej kwarantanny.Od 15 marca po powrocie do Polski będziesz zobowiązany (-a) poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie Zachęcamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.Strony dostępne w domenie mogą zawierać adresy skrzynek mailowych..

Jesteś zawodowym kierowcą i chcesz dowiedzieć się, czy obowiązuje Cię kwarantanna?

Chodzi m.in. o wakacyjne powroty z Turcji, ale jest warunek.. Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 lipca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii .Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów do 30 września 2021 roku obowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski.. Z kwarantanny niezależnie od kierunku zwolnione są osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19, ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące pod opieką dorosłych .Wielu turystów, którzy wyjechali na zagraniczne urlopy obawia się, że po powrocie do Polski będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę.. Decyzja zapadła z dnia na dzień, dodatkowo w czwartek panował chaos informacyjny odnośnie do listy państw, dla których zasady się nie zmieniają.Powrót z wakacji z Turcji nie musi wiązać się z kwarantanną po powrocie do Polski.. Ale po 7 dniach izolacji można wykonać test PCR, który jeśli wykaże wynik negatywny, można będzie kwarantannę przerwać.Zwalniane z kwarantanny będą osoby, które przylatują z kraju, z którym RP ustaliła szczególne zasady wjazdu w okresie pandemii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt