Opisywanie obrazka przydatne zwroty

Pobierz

Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.In the picture I can see ….. Ta część egzaminu jest najtrudniejsza, gdyż sprawdza umiejętność doboru odpowiednich argumentów.. - Scenka rozgrywa się… Auf dem Bild ist/sind…Opisywanie obrazka po angielsku to nie tylko dobranie odpowiedniego słownictwa, ale także umiejętność zaplanowania naszej wypowiedzi.. ROK WYDANIA: 2018 GRUPA DOCELOWA: młodzież, dorośli JĘZYK: Angielski ZAJĘCIA: Stacjonarne, ONlineOpis obrazka i 3 pytania Zacznijmy od samego początku.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Podczas opisywania obrazka, musimy pamiętać o poniższym podstawowym zwrocie: In the picture - na obrazku Uwaga, zwrot "on the picture" i "at the picture" jest błędem. Musimy użyć "in the picture" jeżeli chcemy opisać coś co znajduje się na obrazku.Zwroty przydatne w opisie ilustracji.. Jeśli zbyt chaotycznie będziemy opisywać obrazek, nikt nas nie zrozumie.. Przykłady, gotowe odpowiedzi.. Tutaj znajdziesz przykładowy opis obrazka w języku angielskim.. Zwróć uwagę na to że w zdaniu używa się "in" a nie "on", jak tłumaczyłoby się z polskiego "na obrazku", co jest najczęściej popełnianym błędem wśród maturzystów.Inne przydatne zwroty: auf dem Bild sehe ich - na obrazku widzę das Bild zeigt - obrazek pokazuje, przedstawia im Vordergrund - na pierwszym planie im Hintergrund - na drugim planie sich befinden - znajdować się stehen - stać hängen - wisieć liegen - leżeć stecken - tkwić halten - trzymać er/sie/es ist - on/ona/ono jestPrzydatne zwroty przy opisywaniu zdjęcia w języku angielskim..

Przydatne zwroty.

- W lewym/prawym rogu widzę ….. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie dopadnie Cię blokada .Opis obrazka na maturze.. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Specjalnie dla Was zebrałem więc w jednym miejscu najprzydatniejsze zwroty oraz wyrażenia, których użyć możecie, aby zadziwić egzaminatorów oraz .UWAGA: Opisując obrazek używamy czasu Present Continuous (np. they are jogging).. Jeśli zapamiętacie te zwroty, matura ustna z angielskiego na pewno pójdzie Wam świetnie.. Już za dwa tygodnie tegoroczni maturzyści staną przed komisją egzaminacyjną, która sprawdzi ich znajomość języka angielskiego.. Zadanie opisania obrazka w języku niemieckim jest standardowym punktem wielu egzaminów językowych: matury, międzynarodowych certyfikatów, czy też brytyjskich egzaminów GCSE sprawdzających znajomość języka niemieckiego.. Zapoznajmy się więc ze słownictwem i zwrotami, które zdecydowanie ułatwią opisywanie obrazka po angielsku.Przydatne zwroty: Opisywanie ilustracji Opisywanie ilustracji jest nieodłącznym elementem każdego egzaminu maturalnego oraz części ustnej sprawdzianów umiejętności językowych.. - Po lewej/prawej jest/znajduje się … lub In the left/right corner I see …..

Opis obrazka nie jest niczym trudnym.

Macie 4 minuty naOpisywanie obrazków w języku obcym jest bardzo często stosowanym ćwiczeniem, a także zadaniem egzaminacyjnym.. Warto zacząć ćwiczyć mówienie przynajmniej kilka miesięcy przed egzaminem dojrzałości.. Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.. Pamiętaj, to nie jest kolejny opis ilustracji.. Ucz się z namiPlik opisywanie obrazka.docx na koncie użytkownika almula • folder przydatne zwroty • Data dodania: 14 maj 2010Opis Obrazka, Zwroty to podsumowanie najważniejszych zwrotów przydatnych podczas opisywania obrazków i zdjęć w języku angielskim.. - Obrazek pokazuje/przedstawia ….. Wykonanie takiej czynności pozwala w krótkim czasie skutecznie ocenić poziom znajomości języka na różnych płaszczyznach i leksykalnej, gramatycznej i fonetycznej.Opis obrazka w języku niemieckim - zwroty i scenariusze rozmowy..

Matura ustna opis obrazka zdasz na 100%.

Przydatne słownictwo i zwroty w opisie obrazka.. Najlepiej omówić w paru krótkich zdaniach czego dotyczy polecenie oraz jakie masz możliwości do wyboru.. Gdzie sięPrzygotuj się do matury ustnej.. Powodzenia!Opisywanie zdjęć po angielsku to dla wielu uczniów nie lada wyzwanie.. Ważne zwroty potrzebne przy opisywaniu obrazka po angielsku24 przydatne wyrażenia i zwroty po hiszpańsku Opublikowany dnia 25/04/2017 06/06/2017 by Dorota Od kilku miesięcy na fanpejdżu bloga pojawiają się regularnie grafiki z gotowymi wyrażeniami i zwrotami po hiszpańsku, które można wpleść w codzienne rozmowy w tym języku.Matura zbliża się wielkimi krokami.. Przydatne zwroty.. Nie bez powodu warto pochylić się nad tym zagadnieniem podczas takich zajęć, jak na przykład .Zestaw zwrotów niezbędnych przy opisywaniu obrazka - przyda się każdemu maturzyście.. Opisywanie obrazka po angielsku na maturze nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy dobrze znasz język angielski.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Dzięki poniższemu artykułowi, nauczysz się podstawowych zwrotów, które przydają się w zadaniu opis obrazków, zapoznasz się z przykładowymi opisami, a także odsłuchasz lektora..

Opracowaliśmy dla Ciebie opis obrazka.

Poniżej zaprezentowano przykładowe zwroty/zdania, które mogą okazać się przydatne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt