Felix net i nika świat przedstawiony genially

Pobierz

Autor: UCZĘpolskiego - Emilia Wrosz.. Zapisz temat lekcji oraz notatkę biograficzną z 2. slajdu, jeśli nie wykonałaś / nie wykonałeś tego zadania w ubiegłym tygodniu.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Czas i miejsce akcji.. Tomek w krainie kangurów - Agata Zawisza.. PO każdej lekcji - znajduje się slajd z wymaganą zawartością notatki.. Tygrys i Róża - Paulina Stasiak.. Ponadto prezentacja przyda się ósmoklasistom, jest bowiem dobrą .1 (okres realizacji: 20.04- 24.04.2020r.). Spróbuj stworzyć w zeszycie profile bohaterów: Zapisz imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, rodzinę, zainteresowania .Cel: opisywanie świata przedstawionego, określanie cech gatunkowych powieści.. Czas wydarzeń:Felix Net i Nika - JUTRO POLSKI.. Proszę solidnie przepisywać notatki, ponieważ jest to lektura obowiązkowa i może znaleźć się na egzaminie.. Niestety na skutek gwałtownego ruchu, jaki wykonała na widok misia Niezłego Skrótu (którym był Golem Golem) straciła równowagę i spadła w próżnię nad Elitarnością.Zapamiętaj!. e-lekcja: Rodzaje powieści.. Zaczynamy omawiać lekturę.. Adam Mickiewicz"Dziady" cz. Ballady,zbrodnia ,start,i kara ,Index,ŚWITEZIANKA,ballada,lilije,DZIĘKUJĘ,Na podstawie podręcznika GWO Miedzy nami dla kl.7.. Akcja toczy się współcześnie.. Bohaterowie mają telefony komórkowe, laptopy, dostęp do Internetu, czytają "Harrego Pottera", mają możliwość oglądania transmisji w telewizji .Blog..

Świat przedstawiony w powieści ma charakter fikcyjny.

Zaczynamy dzisiaj lekturę, którą mieliście przeczytać.. Możecie w grupie konsultować odpowiedzi, sprawdzać je w książce.. Lektura: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"- R. Kosik- kl.VI 1.. Sprawdźcie odpowiedzi i przepiszcie informacje do lekturownika.. Pojawiają się jednak sygnały, na podstawie których da się mniej więcej ten czas określić.. To dłuższy utwór narracyjny, w którym występuje wiele wątków i wielu bohaterów, pojawiają się także liczne dialogi i opisy.Felix, Net i Nika.-zagadki by Jolanta Maria on Genially.. Felix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk)znako.Streszczenie książki Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi".. Lekcję przygotowałyśmy z myślą o szóstoklasistach, z którymi chcemy omówić lekturę "Felix, Net i Nika".. 23, 2021Napiszę przedstawienie postaci Neta i Niki z lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi".. Temat: Zakręty ortografii - c.d.. Z góry dziękuję i życzę miłej nocy/dnia.Temat: Świat przedstawiony w lekturze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. W powieści nie ma żadnej konkretnej informacji o czasie narracji.. Bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, laptopów, mają dostęp do Internetu, pasjonują ich przygody Harry'ego Pottera, są świadkami lądowania łazika na Marsie.Drodzy uczniowie, książka Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jest powieścią..

... "SWP" II - świat przedstawiony 14 kwietnia 2021Felix, Net i Nika Test.

Oto np. babcia jednego z bohaterów, sanitariuszka z czasów powstania warszawskiego.Felix, Net i Nika mieli problem z wyborem zajęć dodatkowych, na które mogliby uczęszczać.. Dziady - CKE by A.P.. NOTATKA:Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Gatunek.. Realia, w których autor osadził historię Felixa, Neta i Niki, łączą w sobie elementy rzeczywiste (Warszawa, zwyczaje bożonarodzeniowe i wielkanocne), prawdopodobne (klasowe wycieczki, przyjaźń głównych bohaterów) i .6 RafaĄ Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - scenariusze lekcji 1 POWIEŚĆ FANTASTYCZNA PRZYKŁAD - świat przedstawiony odbiega od rzeczywi-stości - w utworze występuje fikcja fantastyczna (magiczne przedmioty lub postaci)Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie lektury.. Temat: Przeżyjmy to jeszcze raz - o świecie przedstawionym w utworze R. Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Przypomnijmy sobie, że powieść.. Podobne tematy:Debiuty studentek specjalności: nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców (rok akademicki: 2018/2019) Reportaże Ryszarda Kapuścińskiego - Katarzyna Szczotka.. 67% "Felix, Net i Nika i Totalnie Możliwa Katastrofa" recenzja książki R. Kosika.. Rafał Kosik.. "Felix, Net i Nikaoraz GangNiewidzialnych Ludzi"..

81% Świat przedstawiony w utworze - zasady przedstawiania świata z utworu.

Felix-net-i-nika-oraz-gangniewidzialnych-ludzi.html#show_full_text 4.. Postać powinna być zmyślona.. Wydarzenia opisywane w książce mają miejsce we współczesności.. wg Maksymilianszaw.. wg Kandrzejczyk81.Nadszedł czas na omówienie kolejnej lektury.. Magiczne drzewo - Kamila Kołodziejczyk.. Elementami świata przedstawionego są: • czas akcji • miejsce akcji • bohaterowie • wydarzenia Świetnie ilustruje to sc…Świat przedstawiony powieści jest bardzo różnorodny - składa się z elementów rzeczywistych, prawdopodobnych i fantastycznych.. Wymyśl za nich zajęcia dodatkowe oraz opisz nauczyciela, który mógłby być dla uczniów idealny.. W latach 2004-2015 ukazało się 14 tomów serii, m.in.:Felix, Net, Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi; Felix, Net, Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa; Felix, Net, Nika oraz Nadprogramowe Historie.Plan Wydarzeń.. Miłego dnia.. Prezentacja zawiera cały cykl lekcji na temat tej książki.. Wykonajcie ćwiczenia poniżej: kliknijcie w link (jeśli coś nie działa - zgłoście nauczycielowi) podajcie kod ucznia i imię.. Poznane wiadomości pozwolą określić specyficzne cechy tej powieści.. Jestem wykończona i nie mam siły już myśleć d … latego bardzo was proszę o pomoc.. Zredaguj opis tej wymyślonej postaci według planu:Temat: Świat przedstawiony w lekturze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".- czytaj więcej 05.06.2020r..

Świat przedstawiony to ogół zjawisk ukazanych w dziele literackim.

Klasa 6 Polski.. Zaczynamy!. Jest to powieść Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. to dłuższy utwór narracyjny ( należy do EPIKI) , w którym występuje wiele wątków i wielu bohaterów, pojawiają się także liczne dialogi i opisy.Felix, Net i Nika odnajdują ją na skraju skalnej półki na najwyższym piętrze wieży wieńczącej Pałac, smutną i zmęczoną.. Książka jak najbardziej współczesna, powstała w 2004 roku, zapoczątkowując bestsellerową serię książek dla młodzieży.. Dzień dobry!. Temat 1 : Co wiem na temat autora powieści ,,Felix, Net i Nika oraz .Temat: Świat przedstawiony w lekturze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt