Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych z przewagą strony prawej

Pobierz

[quote=michalll]Dzień dobry, Również proszę o interpretację wyników rezonansu głowy.. :Rozsiane podkorowo w obu półkulach mózgu liczne, 2-3mm ogniska hiperintensywne w obrazach.. Jaskra pierwotna otwartego kąta (JPOK), której istotą jest tzw. samoistny, postępujący zanik nerwu wzrokowego, musi być leczona dożywotnio.. Jerzy Bajko.. Pomóżcie rozszyfrować i powiedzcie jak się leczyć to mnie najbardziej interesuje.. Wszystkie wyniki prawidłowe.. Witam 2 tyg spadłam ze schodów zrobiono mi podstawowe badania w tym tomografie stwierdzono w płacie czołowym prawym obwodowo na wys.zakrętu czolowego środkowego niejasnego charakteru obszar silnie hipotensyjny wik.20x18 mm zrobiłam .. Poza tym sygnał istoty szarej i białej prawidłowy.. Zaznaczył że nie ma się czym przejmować ale tak czy inaczej trochę nas to zmartwiło.Badanie przezciemiążkowe - asymetryczna budowa komór.. bardzo proszę o pomoc w kwestii badania USG mojej 4 tygdniowej córeczki.. poza tym badanie uwidoczniło prawidłowo zachowanie struktury mózgowia bez .Co oznaczają te wyniki tk głowy bez kontrastu: w badaniu mózgowie bez zmian ogniskowych, układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, niewielka asymetria szerokości komór bocznych-pkb nieco szersza, rezerwa plynowa przymozgowa, mała.. Chciałabym zaznaczyć,że gdy miewam bóle głowy występują one z lewej strony z tyłu.niedowład prawych kończyn z przewagą w kończy-nie dolnej (3 w skali Lovetta), napięcie mięśniowe w prawej kończynie dolnej spastyczne, odruchy głębokie w kończynach górnych żwawsze po stronie prawej, odruchy kolanowe bardzo słabe, równe, skokowe nieobecne, objaw Babińskiego po stronie prawej, czucie i zborność nie do oceny.Jaskra pierwotnie zamkniętego kąta )..

* Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych, lewy szerszy niż prawy.

Maleńka rozwija się prawidłowo.. Czy mam się obawiać w/w rzeczy?. wskazana dalsza diagnostyka w badaniu rezonansu magnetycznego.. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska Zapalenie zatok w tomografii komputerowej - odpowiada Dr n. med.. Martwica popromienna może się także pojawićBadania o.u.n.. Właśnie wróciliśmy z usg w 29 tyg.ciąży.. Aktualnie na pytania odpowiada specjalista neurolog i specjalista medycyny pracy.. Elementem stałym, prowadzącym do neuropatii jaskrowej jest w tej chorobie zbyt wysokie dla danego oka ciśnienie wewnątrzgałkowe.Wodogłowie, wodomózgowie, hydrocefalia (łac. hydrocephalus) — zwiększenie objętości płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu, które przeważnie powoduje wzrost ciśnienia śródczaszkowego.U osób starszych wodogłowie może wywoływać bóle głowy, podwójne widzenie, zaburzenia równowagi, nietrzymanie moczu, zmiany osobowości i upośledzenie umysłowe.Dzień Dobry,Od 2 miesięcy boli mnie głowa (Tak z tylu głowy)W lutym przebyłem zapalenie płuc, byłem leczony 6-7 antybiotykami ze względu na bakterie mykoplazmę pneumonie.. Poza tym układ komorowy symetryczny, nieposzerzony bez .Witam, odebrałam dzisiaj wynik tomografii komputerowej.. Co one w ogóle oznaczają?. z zastosowaniem metody rezonansu magnetycznego (MRI) przeprowadzone w grupie 40 chorych z rozpoznaniem choroby afektywnej dwubiegunowej wskazują na obecność asymetrii struktur związanych z płatem skroniowym z przewagą zmian po stronie prawej (poszerzenie rogów skroniowym komory bocznej prawej, mniejsza szerokość płata skroniowego prawego).ogniska hiperintensywne..

Asymetria szerokości komór bocznych a bóle głowy u 4-latki - odpowiada Dr n. med.

Konsultację u neurologa mam dopiero za tydzień, a opis badania trochę mnie zmartwił.. Poniżej kluczowe zdanie z opisu rezonansu przez radiologa: " .Od strony przedniej są więc nie tylko bardzo silne torebki stawowe stawu C0/C1, ale również więzadła tworzące membranę potyliczno-szczytową przednią, łączącą łuk przedni atlasu z podstawą kości potylicznej i oddającą dodatkowe wiązki do wyrostków poprzecznych C1 i do więzadła podłużnego przedniego kręgosłupa.Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.. Układ komorowy nieprzemieszczony.Układ komorowy (łac. systema ventricularis) - zbiór czterech przestrzeni wewnątrz mózgowia, w których wytwarzany jest płyn mózgowo-rdzeniowy, i z których następnie wydostaje się on do przestrzeni podpajęczynówkowej, gdzie krąży, otaczając cały ośrodkowy układ nerwowy.Płyn ten wytwarzany jest z osocza krwi przez splot naczyniówkowy.. Opis wygląda następująco: gęstość mózgowia w normie.. Do neurologa idę dopiero za miesiąc.. Mam 27 lat i średnio raz na tydzień mam bardzo silny ból głowy w płacie czołowym i w skroniach.. Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza.. 4 odpowiedzi.. Zaraz po porodzie zostało wykonane USG przezciemiączkowe, z którego wynika, że: komory boczne sa asymetryczne, nieposzerzone, szersza komora prawa 2,1 mm, echostruktura tkanki mózgowej .Męczę się ze specjalistami już 3 m- ce ..

Pneumatyzacja szczytu piramidy kości skroniowej prawej.

Opinia rezonansu to : Badanie MR sekwencje SE, obrazy T1- T2-zal i FLAIR oraz T1-zal GAD w trzech płaszczyznach wykazało: Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych z przewagą strony prawej.. Neurolog, Neurochirurg.Chirurgia po Dyplomie Sprawdź Dermatologia po Dyplomie Sprawdź Diabetologia po Dyplomie Sprawdź Ginekologia po Dyplomie Sprawdź Kardiologia po Dyplomie1)Zaznaczona asymetria komór bocznych-trójkąt lewej komory bocznej szerszy od prawego 2)przyścienne pogrubienie śluzówki w zatokach szczękowych i sitowiu z przewagą po stronie prawej.. Adrianna WilczekNiewielka asymetria rogów czołowych komór bocznych a częste bóle głowy Chciałam dowiedzieć się co oznaczają moje wyniki badań bo trochę ich nie rozumiem: Układ komorowy położony prawidłowo, nieposzerzony, nieuciśnięty, z niewielką asymetrią rogów czołowych komór bocznych- szerszy prawy i rogów potylicznych - szerszy lewy.Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych przy padaczce.. T2 i FLAIR o charakterze naczyniopochodnym.Wiek 33 lata, kobieta, skierowanie na badanie z powodu migren..

Należy skonsultować wynik MRI z Neurologiem leczącym.asymetria komór bocznych mózgu Witajcie.

Jeszcze tylko lewa komora i róg są trochę ponad normę, ale może to być podobno takaGość.. podejrzenie patologii w obrębie hipokampów.. Mój synek ma asymetryczne komory mózgowe w zakresie rogów czołowych.Po ostatnim badaniu okazało się, że jest lepiej, że asymetria zatrzymała sie, a prawy róg nawet zaostrzył ( bo był zaokrąglony).. Układ komorowy bez przemieszczeń i cech ucisku z niewielką asymetrią szerokości komór bocznych - lewa szersza.. Ewentualne leczenie to neurolog czy inny specjalista?. Zdarzają się również zawroty głowy.. Szczyt jej występowania przy-pada między 1. a 3. rokiem po napromienianiu.. Chciałabym wiedzieć, czy wynik ten jest całkowicie w porządku .Z uwagi na nieznaczną asymetrię rogów skroniowych komór bocznych (po stronie lewej nieco szarszy) powyższe ognisko może być wynikiem *wychdzenia z warstwy* , nie można jednak wykluczyć obecności niespecyficznego ogniska demielinizacyjnego.. Ostatnia edycja: 14-08-2008, 16:27:00.- nieproporcjonalne poszerzenie komór bocznych oraz komory trzeciej w odniesieniu do szerokości bruzd mózgu; - indeks Evansa 0,3 (stosunek najszerszego wymiaru poprzecznego obu rogów .Cześć.. Cech krwawienia srodczaszkowego nieuwidoczniono, przewody słuchowe nieposzerzone, symetryczne.to wynik 12 letniego dziecka z częstym bolem głowy .Proszę o interpretacje opisu rezonansu głowy Badanie w sekwencji SE, FSE, FLAIR, obrazy T1-, T2-zależne i T1-zal GAD oraz DWI/ADC w płaszczyźnie strzałkowej, poprzecznej i czołowej, wykazało: - akcentowane przestrzenie okołonaczyniowe w strukturach głębokich obu półkul mózgu; - poza tym zmian ogniskowych w strukturach mózgowia nie wykazano; - drobna asymetria szerokości rogów .- drobna asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych, z przewagą strony prawej, poza tym układ komorowy nieposzerzony bez cech ucisku z zewnątrz; - przestrzenie płynowe przymózgowe w normie; - struktury środkowe nieprzemieszczone; - okolica przysadki mózgowej zachowana prawidłowo;2) w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu akcentowana do ok. 4 mm przestrzeń około naczyniowa V-R. 3) nieznaczna asymetria rogów skroniowych komór bocznych z przewagą strony prawej 4) miejscowo przyściennie pogrubiała śluzówka w lewej zatoce szczękowej"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt