Miłość winicjusza i ligii prezentacja

Pobierz

Nachalność Winicjusza.. Pamiętaj, aby do opowiadania wprowadzić jak najwięcej bogatego słownictwa tak, aby zaciekawić odbiorcę tą opowieścią.. Miał wszystko czego tylko zapragnął, był bogaty i szczęśliwy, dopóki nie spotkał Ligi.. Zdaje się, że Sienkiewicz potrafi pięknie zdefiniować "wyrzeczenie w imię miłości", ukazując losy Ligii - jej porwanie z domu Aulusów, pobyt wśród chrześcijan, w końcu sam chrzest zatwardziałego do niedawna patrycjusza - Marka.. Gdy spotkał Chylona, kazał znowu zaprowadzić się do Ligii.Marek wpada w gniew.. Przypomnij sobie historię miłości Winicjusza i Ligii i przygotuj opowiadanie ustne o ich miłości.. Zapraszam :) Topic 1 Prezentacja ,,Quo Vadis'' Henryk Sienkiewicz Topic 1 Miłość Ligii i Winicjusza Poznajemy bohaterów Marek Winicjusz Marek Winicjusz, siostrzeniec Petroniusza, był młodym Rzymianinem, żołnierzem i patrycjuszem.. Wysłanie Ligii do domu Winicjusza przez Popeę.. Marek nie zastanawia się, wsiada na konia i jedzie do Ligii.Marek Winicjusz, rzymski żołnierz, po raz pierwszy zobaczył Ligię w domu Aulusa Plaucjusza, który był jej opiekunem.. Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Wspólna wizyta u Aulusów.. Miał krótkie czarneLigia pociągała Marka fizycznie, natomiast Kallinie imponowało to jak on mówi, jak się zachowuje.. Dziewczyna od najmłodszych lat przebywała w domu Plaucjuszów, była córką wodza Ligów, zakładniczką jednego z barbarzyńskich plemion..

Spotkanie Ligii u Aulusów i miłość od pierwszego wejrzenia.

Należą oni do dwóch odrębnych światów: Winicjusz jest patrycjuszem rzymskim, Ligia zakładniczką pochodzącą z barbarzyńskiego plemienia Ligów, a także chrześcijanką.. Nic nie było w stanie ich rozdzielić.. Marek Winicjusz jest młodym i pięknym Rzymianinem, który ma powodzenie u kobiet.. I końcowy wspólny wyjazd na Sycylię.1.. 9.Nauka chrześcijańska stała mu się co raz bliższa.. Gdy spotkał Chylona, kazał znowu zaprowadzić się do Ligii.Historia miłości Ligii i Winicjusza.. Dzięki Ligii Marek dostrzegł, iż prawdziwa miłość nie polega na wzajemnej fascynacji, ale na gotowości do poświęceń dla dobra ukochanej osoby.Dzieje miłości Marka Winicjusza i Ligii.Miłość Winicjusza i Ligii - anachronizm czy niedościgły ideał.. Stwórz ściągę .. ponieważ chciał być bliżej swojej ukochanej Ligii.. Był bowiem młody i bogaty, a drzwi do dalszej kariery stały przed nim szeroko otwarte.Baton1993 Zauważcie, że temat to HISTORIA MIŁOŚCI LIGII I .To ta miłość w powieści tak nas intryguje, jej losy, walka o nią i to, co ze sobą niesie.. Po tej lekcji powinniście: znać historię miłości Winicjusza i Ligii, umieć scharakteryzować Winicjusza i Ligię, znać i rozumieć pojęcie "bohater dynamiczny".. Musi wyjechać z Neronem do Ancjum.. Później prosi o chrzest.. Marek przebywał w ich domu, lecząc rany po wypadku odniesionym gdzieś za miastem.1..

Marek z Ligią wyznają sobie miłość, a św. Piotr ich błogosławi.

Po opuszczeniu domu chrześcijan, Marek bardzo cierpiał z powodu swojej miłości.. Dostają wiadomość, że Rzym płonie.. Pewnego dnia ukochana Winicjusza potajemnie opuściła jednak dom, w którym przebywał, zostawiając mu jedynie mały krzyżyk.. Winicjusz stał się wierny, oddany swojej ukochanej.. Poszukiwanie Ligii przez Chilona na prośbę Winicjusza.. Wątek miłosny posiada liczne zwroty akcji: ucieczkę.. więcejPiękna i głęboka miłość Winicjusza i Ligii przezwyciężyła wszystkie tragiczne wydarzenia i próby, gdyż oparta była na nauce Ewangelii, a przede wszystkim na świadectwie życia pierwszych chrześcijan.. Odbicie przez Ursusa z rąk niewolników.. spotkanie ligii u aulusów i miłośc od pierwszego wejrzenia 2.rozmowa z petroniuszem 3.wspólna wizyta u aulusów 4.nachalnosc winicjusza 5.wysylanie ligii do domu winicjusza przez popeę 6. odbicie przez ursusa z rak niewolnikow 7.oskarzenie ligii o smierc malej augusty 8.porwanie ligii 9.smierc 10.zranienie winicjuszaHistoria miłości Ligii i Winicjusza Winicjusz był dowódcom jednego z legionów.. Winicjusz staje się bardzo dobrym człowiekiem.. Ligia nie była zwykłą dziewczyną, lecz córką króla Ligów i zakładniczką wychowywaną w domu Aulusa Plaucjusza.Wincjusz dzieki miłości do Ligi postanowił przyjąć wiarę do której należała Ligia.Przyjęcie chrześcijaństwa i zmiana stosunku do Ligi , były dowodem przemiany, jaka zaszła w Marku..

Uporządkujcie chronologicznie podane punkty.Głównym wątkiem powieści jest miłość Winicjusza i Ligii.

2.Nauka chrześcijańska stała mu się co raz bliższa.. Dzięki Ligii Marek dostrzegł, iż prawdziwa miłość nie polega na wzajemnej fascynacji, ale na gotowości do poświęceń dla dobra ukochanej osoby.Wincjusz dzieki miłości do Ligi postanowił przyjąć wiarę do której należała Ligia.Przyjęcie chrześcijaństwa i zmiana stosunku do Ligi , były dowodem przemiany, jaka zaszła w Marku.. Następnie zapisz w punktach najważniejsze wydarzenia składające się na historię miłości Winicjusza i Ligii.. Ligia nie była zwykłą dziewczyną, lecz córką króla Ligów i zakładniczką wychowywaną w domu Aulusa Plaucjusza.Wszyscy podziwiali wytrwałą Ligię i stanowczego Winicjusza, który bardzo zmienił się dla swojej ukochanej.. Gdy wyjeżdża na wojnę, zostaje zraniony, a wtedy schronienia w swym domostwie użycza mu Aulus Plaucjusz.Miłość Ligii i Winicjusza dojrzewała powoli i każdym dniem stawała się coraz mocniejsza.. Po opuszczeniu domu chrześcijan, Marek bardzo cierpiał z powodu swojej miłości.. Rozmowa z Petroniuszem.. Winicjusz był dowódcom jednego z legionów.. Pewnego dnia ukochana Winicjusza potajemnie opuściła jednak dom, w którym przebywał, zostawiając mu jedynie mały krzyżyk.. Winicjusz zakochał się w niej i chciał, aby została jego kochanką, lecz Ligia jako chrześcijanka nie mogła na to pozwolić..

Uważam, że ich miłość jest wzorem, ponieważ ich uczucie przetrwało wszystkie trudności, które przyniósł im los.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt