Wydarzenia realistyczne i fantastyczne w pinokiu

Pobierz

Określamy: Czas i miejsce akcji, narratora i narrację, bohaterów, wydarzenia (z uwzględnieniem podziału na realistyczne i fantastyczne), rodzaj i gatunek literacki.. Pinokio to drewniany pajacyk, wystrugany przez starego stolarza Dżeppetta z kawałka magicznego pniaka.Pinokio - Plan wydarzeń.. Pinokio w roli podwórzowego psa.. Do pierwszych należy miejscowość, w której mieszka Dżeppetto.. Przede wszystkim II wojna światowa spowodowała śmierć mnóstwa ludzi.Pinokio - bohaterowie.. Nie wiemy, czy jest duża, czy mała.. wiadomo jedynie, że Pinokio spędził 5 miesięcy w Krainie Zabawy, także 5 miesięcy tata Pinokia spędził w więzieniu, 2 lata Dżepetto był w brzuchu rekina.. Pinokio próbuje radzić sobie sam.Plik pinokio wydarzenia realistyczne i fantastyczne.txt na koncie użytkownika kcruzadvisory2009 • Data dodania: 31 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik pinokio wydarzenia realistyczne i fantastyczne.zip na koncie użytkownika highlyorganizedbusiness • Data dodania: 30 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.76% Plan Wydarzeń pinokia; 68% Najciekawsza przygoda Pinokia..

wydarzenia realistyczne.

73% Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. Dzięki temu może przemienić się w żywego chłopca.. Złapanie Pinokia w sieć i ego uwolnienie.. Pobyt Pinokia na wyspie Pracowitych Pszczół.. Postacie w utworze, podobnie jak wydarzenia, mogą być realistyczne lub fantastyczne.. świat baśniowy-miejsca wydarzeń.. Wzajemne poszukiwania Dżeppetta i Pinokia.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Jaki był Pinokio po przemianie w chłopca ?. Kliknij w link .Bohaterowie : majster Antonio - stary stolarza, który nazywał się Antonio, chociaż wszyscy nazywali go majstrem Wisienką, a to z powodu koniuszka nosa zawsze świecącego i fioletowego jak dojrzała wiśnia; Dżeppetto - staruszek, którego chłopcy z sąsiedztwa, ilekroć chcieli doprowadzić do wściekłości, przezywali "Mamałygą" z powodu jego żółtej peruki, która.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. np.Prawdziwe- pójście Pinokia do więzienia, Proszę was o (fantastyczne - (nieprawdopodobne) i proszę o szybką odpowiedź poniżej.. 2.Stworzenie marionetki.. 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. Pinokio u Wróżki.. 6.Zamknięcie Dżepetta w więzieniu.Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Na pewno znajduje się tam szkoła, a .Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. Spotkanie z Dżeppettem..

wydarzenia fantastyczne.

Pinokio jest głodny.. 19.Rekin połyka Pinokia, w jego brzuch pajac spotyka Dżeppetta.. 14.05.2020 r.Pinokio w brzuchu rekina.. ELEMENTY REALISTYCZNE I FANTASTYCZNE.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. Pinokio - tytułowy bohater powieści - drewniana marionetka wystrugana przez Dżeppetta.. Przemiana w osła.. Wydarzenia przenoszą się momentami w miejsca fantastyczne, np. do Krainy Zabawek czy brzucha wieloryba.Wydarzenia przedstawione w utworach literackich mogą być: a)realistyczne, czyli prawdopodobne, które mogłyby zdarzyć się w rzeczywistości.. realistyczne ( małe włoskie miasteczko, dom Dżepetta, gospodarstwo wieśniaka, cyrk, brzeg morza, szkoła),Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o " Pinokio " napisz MIEJSCA , POSTACIE , WYDARZENIA , Fantastyczne i Realistyczne prosze was tylko oddzielcie fantastyc…Realistyczne miejsca wydarzeń: pracownia majstra Wisienki, mieszkanie Dżepetta, ulice miasta, teatr marionetek, cyrk, dom gospodarza, Fantastyczne miejsca wydarzeń: Pole Cudów, wyspa pracowitych pszczół, dom Wróżki, Kraina Leniów, brzuch rekina, Postacie realistyczne: Majster Wisienka, Dżepetto, właściciel gospodarstwa "Pod Czerwonym Rakiem", gospodarz, uczniowie w szkole .Pinokio odgrywa rolę psa.. 67% Kot i Lis namawiają Pinokia żeby szedł do krainy cudów.. Jako chłopiec był niegrzeczny, złośliwy i krnąbrny, nie słuchał swego ojca, ani rad innych..

sa realistyczne a ktore fantastyczne.

75% Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją , że Pinokio zasłużył na to , by stać się chłopcemWydarzenia rozgrywają się w baśniowym świecie, we włoskim miasteczku, w domu Dżepetta i w fantastycznych krainach: w Krainie Głupków, na Wyspie Pracowitych Pszczół, a nawet w brzuchu rekina.. Multiple-Choice-Quiz3.Zapisz w zeszycie wydarzenia realistyczne i fantastyczne występujące w utworze.. bohaterowie realistyczni.. Pinokio - bohater tytułowy, drewniany pajacyk, który przeżywając wiele przygód, poznaje dobro i zło.Wypisz postacie: rzeczywiste, fikcyjne, fantastyczne z lektury "pinokio" Pomocy.. Sformułuj przesłanie - naukę płynącą z opowieści o Piaście Kołodzieju i zapisz w zeszycie.. SZYBKO !. SZYBKOOOOO Answer.Treść lektury ,,Opowieści z Narnii.. Temat: Kraj Lecha.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania PINOKIO- miejsca, postacie, wydarzenia realistyczne i fatantastyczne czekam na szybką odpowiedź daje 13pk., Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Temat: Świat przedstawiony w lekturze C. Collodiego pt. "Pinokio".. 5.Złożenie na policji fałszywej skargi na swojego ojca.. Po wielu przygodach zaczął okazywać dobre serce, dzięki czemu został zamieniony w prawdziwego chłopca.Miejsce oraz czas trwania wydarzeń są nieokreślone.. Realistyczne:- wycieczka na obóz szachowy - złośliwość niektórych bohaterów - zakradanie się w nocy aby podwędzić ( coś ) np. szachy (chociaż to mało prawdopodobne ) .Miejsca realistyczne i i fantastyczne w książce Pinokio Carlo Collodi (proszę zwłaszcza o realistyczne).11..

Wypisz w lektury pt.: ,,Pinokio" wydarzenia realistyczne i fantastyczne ??

Dzisiaj nadal pozostaniemy w kręgu legend.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Fantastyczne czyli (nieprawdopodobne) Wydarzenie w lektórze ,,Pinokio".. Pinokio ucieka z domu.. Question from @Marcia39 - Szkoła podstawowa - PolskiPonadto Pinokio pięć miesięcy spędza w Krainie Zabawek, zaś cztery miesiące odbywa karę w areszcie w Mieście Głupców.. Praca w cyrku.. 3.Wychowywanie chłopca.. W mieście Chwytajcymbałów.. Zapiszcie temat lekcji.Charakterystyka bohaterów.. bohaterowie fantastyczni.. 60 .Najważniejsze wydarzenia XX wieku Swiat: 1939 - Napaść Hitlera na Polskę - wybuch II wojny światowej: Moim zdaniem wybuch II wojny światowej i cały jej przebieg miał ogromny wpływ na późniejsze wydarzenia w świecie.. 4.Ucieczka Pinokia z domu.. Lew, czarownica i stara szafa.. 20.Pinokio opiekuje się Dżeppettem 21 .3 wydarzenia Fantastyczne i 3 realistyczne z książki ptaka.:"Pinokio".. Odpowiedź Guest.. Nie perzeczytałam a zadanie jest na jutroKtore wydarzenia opisane w utworze Magiczne drzewo.Pojedynek.. Na wyspie Pracowitych Pszczół: a) opieka Wróżki, b) Pinokio bardzo dobrym uczniem, c) pajacyk o krok od zostania chłopcem.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Poszukiwanie Dżeppetta.. Biorąc pod uwagę nazwiska bohaterów: np. Dżeppetto, Antonio, Pulczinella, możemy przypuszczać, że akcja toczy się we Włoszech, ale to nie jest ważne.. Miejsca akcji możemy podzielić na prawdopodobne i nieprawdopodobne.. b)fantastyczne, czyli nieprawdopodobne, które nie mają miejsca w świecie rzeczywistym.. Wyprawa do Krainy Zabawek.. Pinokio - bohater tytułowy, drewniany pajacyk, który przeżywając wiele przygód, poznaje dobro i zło.. Przypomnimy sobie legendę pt. "O Lechu, Czechu i Rusie".. Środa 06.05.20 .. świat realny- miejsca wydarzeń.. Troskliwa opieka .wydarzenia realistyczne fantastyczne znalezienie drewna przez majstra Wisienkę, rzeźbienie pajaca, zakup elementarza przez Dżepetta spotkanie z Gadającym Świerszczem, wydłużanie się nosa Pinokia, zmiana Pinokia w osła, odnalezienie Dżepetta w brzuchu rekina, przemiana pajaca w chłopca 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt