Jak opisywać obrazek po angielsku

Pobierz

The picture makes - zdjęcie sprawia, że.Opis obrazka po angielsku - o czym należy pamiętać 1.. Jestem w 2 kl. technikum.. W opisywaniu obrazka po angielsku w gruncie rzeczy chodzi o to żebyśmy przedstawiali go tak jak osobie niewidomej musimy jak najdokładniej opisać to co na nim widzimy.. Oto lista najczęściej używanych wyrażeń.. Poniżej znajduje się 15 różnych przykładowych opisów obrazków po angielsku, przydatnych nie tylko do matury z angielskiego, ale i FCE.. Zapraszamy do lektury.. They are doing many things.Jak już wspomnieliśmy w artykule poświęconym poradom jak opisywać obrazek po angielsku umiejętność ta jest niezwykle praktyczna i pozwala nauczycielowi bądź instytucji sprawdzić naszą wiedzę językową na kilku poziomach jak jednak zabrać się do opisywania obrazka po angielsku i jak taki opis wygląda.. Zestaw zwrotów niezbędnych przy opisywaniu obrazka - przyda się każdemu maturzyście.. Opis obrazka rozpocznij od tradycyjnego zwrotu "In the picture I can see…", "In this picture I can see" lub "In the.. MOTYW OBRAZKA.. Uwaga!. Skup się, skoncentruj i pokrótce zaplanuj to co będziesz mówić.. Wystarczy 3-5 zdań.. Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.. Pamiętaj że należy przechodzić od ogółu do szczegółu,..

Przykładowy opis obrazka po angielsku.

Musimy odpowiedzieć na pytanie: Kogo przedstawia.. 2. jak opisać obrazek po angielsku.. Opis obrazka - przykład 1.. Możesz też opisać wspólne cechy, np. wszyscy mają mundurki lub sportowe ubrania.. w e-mailu zaprezentuj się, opisz typowy dzień dla ciebie, napisz co lubisz robić w weekendy 2016-10-02 18:08:03; Opisz swój typowy .Tłumaczenie słowa 'opisywać' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.Opis obrazka po angielsku: przydatne wyrażenia Istnieją pewne wyrażenia, które okażą się wyjątkowo przydatne gdy opisujemy obrazek po angielsku.. Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji.. Opis obrazka - przykład 15.. Na początku, jako wprowadzenie dajesz wyrażenie: In the picture I can see=Na obrazku widzę.Lekcja 40 - opis obrazka, porównanie, lokalizacja.. SZCZEGÓŁY .Godziny po angielsku‧Słownictwo‧Opis osoby po angielsku‧Present Simple‧Rodzaje potraw po angielsku‧Reported SpeechOpis obrazka po angielsku - wzór nr 1.. Dlaczego opis dostępny jest tylko w wersji angielskiej?Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Jak już wspomnieliśmy w artykule poświęconym poradom jak opisywać obrazek po angielsku umiejętność ta jest niezwykle praktyczna i pozwala nauczycielowi bądź instytucji sprawdzić naszą wiedzę językową na kilku poziomach jak jednak zabrać się do opisywania obrazka po angielsku i .Jak opisywać obrazek po angielsku Indeed lately has been hunted by consumers around us, maybe one of you..

This picture shows - ten obrazek przedstawia.

Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.Opis obrazka po angielsku: krok po kroku 1.. Zwróć uwagę na szczegóły - tło, kolory, etc. .. w swoim opisie możesz również lokalizować je używając takich zwrotów jak: "in the middle" (w środku), "on the bottom" .Jak opisać obrazek po angielsku?. Zdania muszą być w Present Continuous i muszą zawierać: ~opis miejsca, ~opis danych osób.. Powodzenia!Opis obrazka - przykład 9.. In the picture there is/are - na obrazku znajduje się/znajdują się.. ~co dane osoby robią.. Obrazek, który opisujemy, znajduje się na samej górze tego artykułu - słynny most Tower Bridge w Londynie.. Opis obrazka po angielsku przykłądy.Sięgnij po nasze przykładowe wzory.. Wracając do naszej scenki w parku, może to brzmieć następująco: The picture was probably taken at noon or in the early afternoon.Opis obrazka po angielsku - jaki czas zastosować?. Matura ustna z angielskiego - opis obrazka.. : Biegła znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie jest wręcz obowiązkowa, dlatego już będąc w szkole, warto przykładać się do nauki.. Do opisu powinniśmy wykorzystać czasy teraźniejsze, przede wszystkim Present Simple (czyli prosty) do powiedzenia, co widzimy na ilustracji, oraz Present Continuous (czyli ciągły) do wyrażenia czynności, które są wykonywane na obrazku.Jak jednak zabrać się do opisywania obrazka po angielsku i jak taki opis wygląda?.

Skup się i dokładnie przeanalizuj obrazek.

Opis obrazka jest jednym z najważniejszych zadań maturalnych podczas ustnej matury z j. angielskiego .. PORA DNIA.. Jeśli zapamiętacie te zwroty, matura ustna z angielskiego na pewno pójdzie Wam świetnie.. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. Przy okazji podawania ogólnego opisu obrazka warto jest określić porę dnia przedstawioną na ilustracji.. Individuals are now accustomed to using the net in gadgets to see video and image data for inspiration, and according to the name of this article I will talk about about Jak Opisywać Obrazek Po Angielsku.Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.Opis obrazka po angielsku jest jednym z zadań rozwijających umiejętność tworzenia spójnej i logicznej wypowiedzi ustnej, które może dotyczyć zarówno ilustracji jak i zdjęcia.Jak opisywać obrazek po angielsku.. Opis obrazka - przykład 2.Zachęcamy Cię również do zapoznania się z sekcją Angielski w Obiektywie lub odwiedź naszą stronę na Instagram, gdzie znajdziesz drogi maturzysto interesujące fotografie naszego autorstwa.Każdy obrazek został opatrzony ciekawym słownictwem, które możesz z powodzeniem wykorzystać na maturze.Jako egzaminator maturalny osobiście cieszy mnie gdy zdający stosuje wyszukane słownictwo.Opis obrazka składa się tylko z kilku zdań, nie musisz się rozpisywać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt