List do rodziców pasowanie na czytelnika

Pobierz

Pani bibliotekarka Małgorzata Wróbel przywitała nas piosenką z filmu ,,Akademia Pana Kleksa" pt. ,,Witajcie w naszej bajce", gdyż dobrze wiemy, .Dziś (31.05), starszaki z grupy "Sówek" i "Wiewiórek" uczestniczyły w uroczystości "Pasowania na Czytelnika" w Bibliotece Miejskiej "Retroteka" w Głogowie.. Pani bibliotekarka przywitała wszystkich uczniów w drzwiach biblioteki informując o pierwszym zadaniu jakie na nich czeka.Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.. Zazwyczaj odbywa się na początku roku szkolnego.. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych .Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.. Za chwilę tym oto magicznym ołówkiem ( pokazuje duży ołówek wykonany z kartonu ) będę Was pasować na czytelnika.. Następnie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom a każdy uczeń zakładkę do książki, kolorowankę i słodki poczęstunek.Pasowanie na czytelnika.. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pierwsze książeczki z projektu ,,Mała książka- wielki człowiek".Dziś dzieli się z nami relacją z pasowania na czytelnika.. Na tej uroczystości obecni byli uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Anna Kardaś oraz dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej pani Krystyna Wierzbicka-Rybacka.Rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na zadawane pytania dotyczące bohaterów różnych bajek..

pasowania na ucznia, zerówkowicza i czytelnika.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.. ( Nauczycielka podchodzi do każdego ucznia, kładzie na ramieniu ołówek wypowiadając słowa " Pasuję Cię na czytelnika biblioteki") Teraz proszę wszystkich o powstanie, podniesienie prawej dłoni i powtarzanie za mną tekstu przyrzeczenia.Słuchajcie urwipołcie, brzdące, basałyki, Z których każdy z majtasów zbyt krótkich wyrasta: Dość cukrów i słodyczy, precz wszystkie pierniki, Pod choinką ma tylko książka być i basta!. Dyplomy.. ukończenia I, II i III klasy SP.. 46/.W dniu 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im.. Tematyka zajęć.. Cały projekt spowodował, że dzieci stały się aktywnymi czytelnikami, a rodzice zrozumieli, że czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w ich przyszłość, ale także sympatyczne chwile spędzone ze swoimi pociechami.Pasowanie na czytelnika.. Na tej uroczystości obecni byli uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, wicedyrektor Szkoły Podstawowej pan Mirosław Chodkowski oraz dyrektor .Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni.Listy gratulacyjne dla rodziców..

Sprawozdanie z uroczystości szkolnej " Pasowania na czytelnika".

Był piernik, lecz dwa razy trzasnąłeś zębami.. 18-19 maja 2020 r. 14-15 maja 2020 r. 12-13 maja 2020 r. 08-11 maja 2020 r. 06-07 maja 2020 r. 04-05 maja 2020 r. 27 kwietnia 2020 r. 28 kwietnia 2020 r. 29-30 kwietnia 2020 r. 24 kwietnia 2020 r. 23 kwietnia .Na uroczystość zaproszeni są koledzy z klas II i III wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, oraz rodzice.. Tak też się stało w tym roku w przypadku klasy Ia, Ib, Ic, i Id.. Następnie dokonano aktu pasowania, który przeprowadziła pani dyrektor Dorota Matuszewska, wicedyrektor pani Barbara Adler, pani Żaneta Sieg oraz bibliotekarze.Następnie każdy uczeń klasy pierwszej był pasowany przez nauczyciela bibliotekarza poprzez dotknięcie książką w ramię na czytelnika.. dla absolwentów.. WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY !. Cel ogólny zajęć: 3. zapoznanie uczniów z biblioteka szkolną, wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece, wdrażanie do prawidłowego obchodzenia się z książką 4. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas Ia i Ib.. Sprawozdanie z uroczystości szkolnej " Pasowania na czytelnika".. PRODUKTY.. Młodzi czytelnicy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali "Odznakę młodego czytelnika" wraz z zasadami korzystania z biblioteki a także list skierowany do rodziców w sprawie czytania dzieciom.Rekrutacja do klasy IV sportowej na rok szkolny 2021/2022 Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji Dobrowolne ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2020/2021W naszej szkole pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klas pierwszych , na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych..

5 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

1.POWITANIE: uczniów, rodziców, wychowawców oraz zaproszonych gości.Relacja z pasowania na Czytelnika i Rycerza Książki See more of Rada Rodziców SP67 Poznań on FacebookList do rodziców; List do uczniów; Zasady dla uczniów; Wskazówki dla rodziców; Regulamin wewnętrzny; Zasady korzystania z biblioteki szkolnej; Zasady korzystania ze świetlicy szkolnej; Zasady organizacji dożywiania i korzystania ze stołówki szkolnej; Zasady postępowania w gabinecie profilaktyki zdrowotnejPasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.. A książka, miła książka, zawsze będzie z nami.List do rodziców; Wirtualny kiermasz książki; Pasowanie na czytelnika; RODO - klauzula informacyjna; Przedszkole.. Nasze przedszkolaki już zacierają ręce by zagłębić się w ciekawe opowieści i historie zawarte w książkach.Pasowanie na czytelnika Napisane przez Administrator.. Jana Pawła II w Krasnosielcu pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.. Słowa kluczowe biblioteka szkolna pasowanie na czytelnika przysposobienie czytelnicze edukacja czytelnicza scenariusz spektaklu wróżka pasowanie zerówka życie szkoły zerówkowicze klasy I-III scenariusze obchodów edukacja czytelnicza i medialna scenariusze uroczystości .Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Pasowanie na czytelnika..

Pasowanie na czytelnika było wielkim przeżyciem dla dzieci.

Marne są to hece!. 18-19 maja 2020 r. 14-15 maja 2020 r. 12-13 maja 2020 r. 08-11 maja 2020 r. 06-07 maja 2020 r. 04-05 maja 2020 r. 27 kwietnia 2020 r. 28 kwietnia 2020 r. 29-30 kwietnia 2020 r. 24 kwietnia 2020 r. 23 kwietnia .Pamiątką tego ważnego wydarzenia były pamiątkowe dyplomy i zakładki oraz specjalne listy do rodziców.. Głównym celem uroczystości było zapoznanie uczniów z biblioteką i omówienie zasad korzystania z niej.. ukończenia IV, V, VI, VII klasy SP.Uczniowie w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać ksiązki, szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.. Jana Pawła II w Krasnosielcu pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.PASOWANIE NA CZYTELNIKA 1.. Szkoła Podstawowa w Regnowie, Regnów 95, 96-232 Regnów, tel.. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.. Oto, jak wspominają te chwile uczniowie: W końcu nadeszły dni, kiedy uczniowie klas Ia, Ib, Ic zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.. za pilność i sukcesy w nauce dla klas I-III.. W dniu 27 listopada 2017 r. odbyło się w Szkole Podstawowej im.. Temat: W bibliotece szkolnej, wśród książek i czasopism.. pasowania na przedszkolaka, starszaka.. Cele operacyjne: uczeń potrafi a) samodzielnie trafić do bibliotekiUczniowie klasy I wraz z panią Izabelą Długowską -Hanas zostali zaproszeni do biblioteki na pasowanie które odbyło się 23.09.2020r.. Szczegóły Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: środa, 02, kwiecień 2014 16:18 Administrator Odsłony: 2111 20-03-2014r.. Tematyka zajęć.. By Mariusz Bobeła 5 stycznia 2016 24 sierpnia 2016 Aktualności , Biblioteka , Klasy I-III W dniach 9 i 10 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas I w poczet czytelników biblioteki szkolnej.Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.. i już nie ma piernika.. Pierwszoklasiści zapoznali się z pracą bibliotekarza oraz poznali zasady korzystania z księgozbióru.. Pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki - okazali się świetnymi znawcami popularnych baśni i bajek.. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym występował Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Sowa Mądra Głowa i Książka.. List do rodziców; Wirtualny kiermasz książki; Pasowanie na czytelnika; RODO - klauzula informacyjna; Przedszkole..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt