Balladyna sprawdzian z wiedzy

Pobierz

Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!Balladyna mówiąc: "Zastawić stoły na rynkach stolicy", miała na myśli: a) Kraków, b) Poznań, c) Gniezno.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?Balladyna 3.. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. Balladyna zrywa kontakty ze swoim dawnym otoczeniem .Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Udostępnij.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.a) Została zastrzelona z łuku b) Została trafiona przez piorun c) Została dźgnięta sztyletem d) Została powieszona 12) Jaki jest morał Balladyny a) Żadna wina nie ujdzie każe b) Bywa często zwiedzionym kto lubi być chwalonym c) Dom mały ciasny, ale własnyJuliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Ludzie z wioski informują Grabca o tym, że Balladyna poślubiła Kirkora..

Balladyna-sprawdzian.

Chata Wdowy została spalona.. BloodyBlack 2 lata temu.. Balladyna wychodzi za Kirkora.. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. Co planuję Balladyna jeśli jej wojsko przegra?Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Skomentuj.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10.. Przetestuj swoją wiedzę.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Z czego drwi autor "Balladyny"?. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Kirkor wyjeżdża na wyprawę wojenną .. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Quizy na temat balladyna..

Test wiedzy - "Balladyna"!

Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. Tutaj znajdziesz szukaj quizy, testy wiedzy i sprawdziany.Quizy na temat balladyna znajdują się powyżej na liście.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. poleca 85 % 2964 głosów.. Alicja Guziel 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Przybywa Balladyna i oznajmia, że Alina uciekła z "jakimś obdartym młokosem".. Stefan95 10 stycznia 2019 Boże jakie łatwe 90 na 90. wercia 27 listopada 2018 Mialam 79/90 a wszystko mialam dobrze hah, a tekstTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraMędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) przyznanie sie do winy c) przyzwanie Aliny d) zmycie wodą z cudownego źródła Rozwiązanie - Źródło konfliktu między dwoma siostrami zaczerpnął Słowacki z ballady Aleksandra Chodźki: .Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. .Zestaw: "052 Balladyna - Juliusz Słowacki 3" Statystyki zestawu: Ocena: 4 Zagłosowało: 6 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Małgorzata Bąbczyńska (wynik: 56 %) Dick Gay (wynik ..

Zbiór pytań powiązanych z hasłem #balladyna.

Przy wypełnianiu zadań nie używaj korektora.Wydanie Balladyny kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Filmy.. Ucz się i sprawdź swoją wiedzę z Memorizer.plBalladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Testy, quizy i fiszki z działu balladyna.. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.. Na karcie odpowiedzi wpisz swoje imię i nazwisko.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Przeczytaj uważnie tekst wstępny i wszystkie polecenia.. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6. twoj stary 19 marca 2019 To niezly test 1 zle a 39/90.. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Baza wiedzy / Język polski / Tematy wolne..

Główny rywal Mickiewicza.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.

174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wyszukaliśmy je wśród tysięcy quizów, które mamy na stronie.. autor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Gdzie odbywa sie akcja ?. Kto mieszkał w tym jeziorze?. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Pytania testowe maja za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z okreslonej dziedziny, albo po prostu troche rozrywki przy wypelnianiu ankiety online.justin bieber ameryk test z pierwiastkow test o dojrzewaniu bayern munchen test z filmu test z matematyki opium w rosole gdzie to jest papiez polak test o1 Marta Beata Gryko Sprawdzian wiedzy teoretycznoliterackiej i gramatycznej dla klasy VI Instrukcja dla ucznia: 1.. Dzięki temu możesz wypełniać quizy na temat, który Cię interesuje.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Balladyną" Juliusza Słowackiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: .Witaj na stronie Quizz.pl.. Treść Grafika..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt