Testy z farmakologii antybiotyki

Pobierz

Pytania ogólne: Dla każdej z poznanych grup chemioterapeutyków (beta-laktamy, polipeptydy, tetracykliny, makrolidy …B - antybiotyki C - opioidy D - przeciwtarczycowe E - wszystkie wyżej wymienioneGłówna > Test > Farmakologia > GIEŁDA NA EGZAMIN Z FARMAKOLOGII.. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Należą do nich: A. Roksytromycyna i etytromycyna B. Cefaklor i cefuroksym C. Klarytromycyna i azytromycyna …Test Farmakologia Antybiotyki notatki.. Przeszukaj stronę Testmed.info : Witamy w programie do testów MedInfo.. Najważniejszy czynnik sprzyjający przenoszeniu się zakażeń gronkowcowych w szpitalu to: a) powietrze b) pokarmy c) …Sprawdzian z praktycznej umiejętności zapisywania recept odbywa się na końcu kursu .. Wybierz interesującą Cię …Test 20 pytań - układa test, którego wynik poznasz po zakończeniu całości - najlepsza forma żeby sprawdzić swoją wiedzę; Test 40 pytań - j.w. Test 60 pytań - …Podstawy farmakologii ogólnej Farmakologia jest nauką o działaniu leków w ujęciu biochemicznym i fizjologicznym.. Rozwiąż test ».. 12 kwi 11 11:27.Ze względu na stopień przenikania antybiotyków do tkanek antybiotyki możemy podzielić na: • Łatwo przenikające np. chloramfenikol, makrolidy, tetracykliny, • gorzej …testy z farmakologii • farmakologia • pliki użytkownika bobson4 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Test z antybiotyków.doc, Test z …Farmakologia, farmakologia 8, testy z mikrobiologii, test Mikrobiologia, Ważne pojęcia, farmakologia, antybiotyki, Mikrobiologia ściąga (zal końcowe .• antybiotyki Antybiotyki to: substancje wytwarzane przez bakterie i grzyby, które majązdolnośćhamowania procesów życiowych drobnoustrojów chorobotwórczych.Niezgodziński Michał i Tadeusz - Zadania z wytrzymałości materiałów 10.3 Using frequencies, measures of centrality and variability BUSS5221 Analytical and Creative …Antybiotyki zalecane w leczeniu chorób bakteryjnych u zwierząt..

Transmitery i podstawy farmakologii OUN 3.

Celem tych zajeé jest zrozumienie mechanizmów dziatania .. Jest to doskonała pomoc naukowa dla osób uczących się farmakologii i podstaw farmakoterapii …NOTATKI Z FARMAKOLOGII 0.5.3 BETA W związku ze zbliżającą się sesją zdecydowałem się udostępnić moje notatki, tym razem z całości materiału.. Leki poprawiające funkcje poznawcze 4.. 25 lut 10 16:15.Główna > Test > Farmakologia > GIEŁDA NA EGZAMIN Z FARMAKOLOGII.. z chomika pyrka1984.. Farmakologia jest to nauka o …antybiotykoterapii oraz farmakoterapii stanów zagroŽenia Žycia.. Penicyliny należą do antybiotyków β-laktamowych, których mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności białek wiążących …Zagadnienia- Farmakologia.. Sprawdzian polega na napisaniu 5 recept, każda oceniana jest w skali punktowej …Test końcowy ma formę 90 pytań (90 minut), z zakresu całości przerabianego w trakcie kursu materiału.. Przeszukaj stronę Testmed.info : Witamy w programie do testów MedInfo.. test dodany 8 lat temu przez monikakolo1.Główna > Test > Farmakologia > GIEŁDA NA EGZAMIN Z FARMAKOLOGII.. Zapraszamy!. Farmakodynamika - nauka, która …-> I etap: bierne wiązanie antybiotyku z miejscami dla jonów Ca2+ i Mg2+ zlokalizowanymi w lipopolisacharydzie błony komórkowej -> II etap: aktywny transport leku do …Test z antybiotyków oraz środków odkażających i an tyseptycznych 3 .pdf..

podstawowe zagadnienia na egzamin z farmakologii.

Chemioterapia cz. I: Antybiotyki beta-laktamowe …testy z farmakologii • Dokumenty • pliki użytkownika fiodorek90 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Test z antybiotyków.doc, Test z chemioterapeutyków.docZestaw zawiera informacje dotyczące antybiotyków z grupy tetracyklin.. Jej działami są: 1. test z 1 roku 150 osób zadowolonych z …Pytania do kolokwium z antybiotyków.. Klasyfikacja antybiotyków w oparciu o budowę chemiczną, mechanizm działania i spektrum aktywności.testy z mikrobiologii TEST Z MIKROBILOGII 1.. Sprawdzian pisemny Udziat w zajeciach TRE … 2012-01-17 14:07:01 miczq89 awangarda kalisz, technik, farmacji, 0 Komentarzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt