Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie opowiadania o psie lampo

Pobierz

Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że na peronie czekał sławny reżyser filmowy Martini Balloteli.Możemy też zakończyć pytaniem: Kto by przypuszczał, że w zwykłą, deszczową środę przeżyję coś podobnego?. Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Opis fabuły.. Sława Lampa - w gazecie ukazują się artykuły o jego podróżach po całym kraju.. Części które opowiada nam pies są niebywałe dowcipne, często abstrakcyjne i fantastyczne, gdyż Elf opowiada jak postrzega nasze naturalne dla nas przedmioty (np. plecak,.Wymyśl inne zakończenie książki "Chłopcy z Placu Broni" .. Zawiadowca jak zwykle wstał o siódmej, zjadł śniadanie i pojechał do pracy.. Zawiadowca wysyła Lampo do wuja na Sycylię.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o wymyśl i napisz inne zakończenie opowiadania o psie Lampo.. PILNE!. Zrób pozostałe ćwiczenia ze s. 67.. Bohaterski czyn Lampa - uratowanie małej Adele i własna śmierć pod kołami lokomotywy.Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.7.. Postanowił pomóc małemu, dzielnemu żołnierzowi.. Temat: Przygody psa Lampo.. Zrobiło się nam go żal i już u nas został.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Zakończenie książki Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" Dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie..

Rozwiązane Wymyśl i napisz inne zakończenie opowiadania o psie Lampo.

Towarzyszył mu Lampo.. Postaraj się żeby było ciek…Zobacz 9 odpowiedzi na pytanie: Jakie może być inne zakończenie lektury "O psie który jeździł koleją"?Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie książki ,,O psie który jeździł koleją".Postaraj się,żeby było ciekawe i szczęśliwe.Zastosuj w swoim wypracowaniu dialog.Był bardzo chudy i brudny, a na szyi miał obrożę z urwanym kawałkiem smyczy.. albo Czy jeszcze kiedyś przeżyję tak wielką przygodę?. Następnego dnia zarządził zbiórkę pieniędzy.. Pies powraca do Marittimy i cudem przeżywa.. AuthorLampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .Piękne opowiadanie o psie ze schroniska.. napisałam opowiadanie o tym jak przeniosłam się w czasy rycerskie i byłam świadkiem tego jak jakaś kobieta rzuciła rękawiczkę podczas walki dzikich zwierząt i chciała żeby jej wybranek ją przyniósł a on przyniósł a potem i odszedł od niej i nie wróciłLampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek..

!Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją ...

Po kilku miesiącach pies dokonuje imponującego wyczynu.. Wymien wszystkie reformy Stanislawowskie prosze o jak najszybsza odpowiedzOpowiadanie którego akcja rozgrywa sie w ciągu 53 minut.. Elf został przygarnięty przez pisarza i jego syna.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Książka opowiada o kundelku Lampo, mieszkającym we Włoszech.. Pamiętaj o zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.. Gdy o tym rozmawiano, Boka usłyszał o kłopotach mamy Nemeczka.. Edukacja matematycznaNapisz opowiadanie , w którym przedstawisz losy jedn.. napisz opowiadanie gdzie jeden bohater zainspiruje d. wymyśl dalszy ciąg legendy, w której Wanda mądrze i .. Proszę o pomoc opisz obraz znajdujący się w zalaczniku; dlaczego tekst o Orfeuszu i Eurydyce możemy nazwać m.. 1) Napisz opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w ciągu pięćdziesięciu trzech minut.. Znalazł go na stacji kolejowej pewien zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele).. Niestety, Adele nie wiedziała, o co mu chodzi.. Polski Szkoła podstawowa +5 pts.. Jakimś trafem udaje mu się przedostać z wyspy na stały ląd i dojechać pociągiem do Marittimy.. W szkole mam mnóstwo przyjaciół ale chyba najchętniej spędzam .. Dziewczynka w końcu uległa i poszła za psem..

Ostatnia praca w tym roku szkolnym polegająca na redagowaniu opowiadania - hura!!!

Historia z humorem opowiadana na przemian przez właściciela i psa.. "O psie, który jeździł koleją" , zapamięta ją na całe życie!. Kilka osób rzuciło się w jej kierunku, by ją uratować, ale to Lampo dobiegł pierwszy i zepchnął dziewczynkę z torów, co mógł przypłacic życiem.Wszyscy myśleli,że Lampo umarł i rozeszli się do domu.Najbardziej przeżył to zwiadowca który opiekował się psem i mała Adele.Gdy uszli kawałek .Jak napisać zakończenie opowiadania?. Napisz opowiadanie o człowieku który zerwał z tradyc.Zad.1) Napisz szczęśliwe opowiadanie w który zmienisz złe na szczęśliwe wstęp - rozwinięcie i zakończenie.Z książki "O psie,który jeździł koleją" Zad2) Napisz dalsze losy Lampo z książki "O psie,który jeździł koleją" źródło: Z ekoludkiem w szkole zad.9\25Wymyśl i napisz szczęśliwe zakończenie książki pt. O psie,który jeździł koleją.. Myślę, że gdyby chciał, w noc wigilijną opowiedziałby nam swoją historię.Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Nowe zakończenie historii Lampo Kto raz przeczyta książkę Romana Pisarskiego p.t..

... Hejka napisz mi list w którym powiesz komuś,że masz dużo różnych pomysłów.SZYBKOO!!

bawiła sie na torach a tu jechał pociąg dwaj mężczyżni rzucili się do ratunku dziewczynce lecz byli za daleko,Lampo zaczął biec jak łyskawica lecz się zatrzymał bo pocią zauważł adele i zachamował.Lampo wraz z rodziną długo i spokojnie żyli .O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Historia psa - podróżnika , który uratował przed tragiczną śmiercią córeczkę swojego opiekuna, sam przy tym ginąc, do dzisiaj wzrusza i wyciska łzy w oczach.Któregoś dnia mała Adele bawiła się na torach, gdy nagle nadjechał pociąg.. Napisz w zeszycie opowiadanie, w którym opiszesz jedną z przygód Lampo.Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie książki ,,O psie, który jeździł koleją" (ćw.. Od.Opowiadanie jest jednocześnie formą bardzo pojemną, w której zmieścić się mogą prawie wszystkie inne formy.. Czasem się zastanawiam, skąd się wziął.. Lampo jako zwierzę niewiele mógł pomóc, więc wziął pyskiem Adele za rękę i zaczął ciągnąć, ciągnąć i ciągnąć!. Okazało się, że to bardzo mądry i sympatyczny pies.. Nakaz pozbycia się psa ze stacji wydany przez naczelnika.. W ostatniej chwili udało im się uciec spod .Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie książki O psie który jeździł koleją.. Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.Porządkowanie wydarzeń opisanych w książce Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" - ćwiczenie 1 s. 67 (Ćwiczenia - edukacja polonistyczna).. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracował w miasteczku Marttima.. Już od rana moje samopoczucie było nie najlepsze, a teraz jeszcze na dodatek dostałam jedynkę z geografii i pokłóciłam się z moją przyjaciółką ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt