Kto miał racje antygona czy kreon argumenty

Pobierz

Moim zdanie to Antygona.. To …1 odpowiedź.. Filmy.. Jej przekonania i prawa, którymi się kierowała uświadomiły Kreonowi jego błędy.. Była odważna i miała siłę wewnętrzna.. Chciał, żeby ludzie byli mu wierni i nie zdradzali ojczyzny.. Kreon …Jest to pierwszy argument popierający rację Antygony.. Trudno mi w tej chwili jednoznacznie sprecyzować pogląd wobec tego problemu.. Chciała pochować jego zwłoki.. Trudno mi w tej chwili jednoznacznie sprecyzować pogląd wobec tego problemu.. Antygona czy Kreon?. Zacznę od, wydaje mi się …Plik antygona rozprawka kto mial racje antygona czy kreon argumenty.zip na koncie użytkownika llewis2008 • Data dodania: 25 mar 2015 Konflikt ten …Kto miał racje: Kreon czy Antygona?. Wysoki sądzie władca Teb Kreon chciał jak najlepiej dla swojego kraju.. Wierzyła w to , że śmierć zmazuje winy, a zmarły nie może już nic uczynić, nie może też …Kreon czy Antygona - kto ma racje?. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i …Racje Antygony i Kreona Antygona:-uznawała wyższość prawa boskiego nad ludzkim, które jako ustanowione nie może ich naruszać-twierdziła, że obowiązkiem krewnych …Grafika.. Dla Antygony natomiast, kierującej się wiarą i miłością, nadrzędne są przykazania duchowe.. Kto miał rację?. W …Celem tej pracy jest rozważenie, kto miał rację: Kreon czy Antygona..

Chciał, by wszyscy …rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon.

Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. W tragedii Sofolkesa " Antygona ", poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. Pomimo …Moim zdaniem przeważyłaby ta pierwsza, do czego postaram się również przekonać czytelników, przedstawiając poniższe argumenty.. Oby dwoje też srogo zapłacili …Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Spór toczył się o pogrzebanie …Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszczieAntygona miała rację ponieważ liczyło się dobro brata.. Władca Teb, następca tronu po Eteoklesie- Kreon, nie uznawał niepisanych zasad boskich.. Sprzeciwila się …Oboje mieli rację.. W …Śledząc akcję "Antygony" Sofoklesa trudno jednoznacznie orzec, czy racja była po stronie Antygony, czy może po stronie Kreona.. Jednoznaczne zwycięstwo jednej ze stron musiało doprowadzić do tragicznych …W swojej pracy zastanowić mam się nad tym kto miał racje: Antygona czy Kreon.. Kreon i Antygona są najbardziej tragicznymi postaciami dramatu Sofoklesa pt."Antygona".. Trudno mi w tej chwili jednoznacznie …Wszystko złożyła ocenie bogów, postępek jej brata Polinejkosa mieli oni ocenić.. Została skazany, ponieważ kochała swoich braci, a za miłość karać nie wolno.Kreon czy Antygona?.

W swojej pracy zastanowić mam się nad tym kto miał racje: Antygona czy Kreon.

Argumenty Antygony: - polinejkes był jej bratem -kieruje sie prawami boskimi - dla niej najwaażniejsz jeste rodziana Argumenty Kreona: - poli…Dla Kreona nadrzędnymi wartościami są rozum, ład i społeczeństwo i państwo.. Z moich powyższych rozważań wynika, że i Antygona i Kreona mają rację.. Dlaczego?Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. Oboje chcieli dobrze i kierowali się swoimi uczuciami i rozumem.. Kreon był …Racje ma i Antygona i Kreon ,ponieważ Antygona przestrzega prawa boskiego ,aby grzebać zmarłych,a Kreon przestrzega prawa państowego aby zdrajcy kraju (w tym …I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. W …Antygona pochowała brata - zdrajcę, a Kreon zmuszony został do skazania jej na śmierć.. Jako pierwszym przykładem …W podsumowaniu mogę stwierdzić, że Antygona miała całkowitą rację.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. Celem tej pracy jest rozważenie, kto miał rację: Kreon czy Antygona.. Warto rozważyć następujący problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma rację?. Jako pierwszym przykładem posłużę się prawami …Kreon czy Antygona?. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta …Kto miał rację?.

W tm celu nawet …Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona.

Moim zdaniem racja leży po obu stronach.. Moim zdaniem racja leży po obu stronach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt