Jak interpretować wyniki badań cholesterolu

Pobierz

Kontrolowanie prawidłowego poziomu cholesterolu powinno być obowiązkiem każdego człowieka.. Interpretacja wyników musi uwzględniać występowanie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, z których najistotniejsze to: wiek powyżej 45 lat u mężczyzn i 55 lat u kobiet,Interpretując wyniki badań profilu lipidowego krwi należy zwrócić uwagę nie tylko na wynik cholesterolu całkowitego, ale również na poszczególne jego frakcje.. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.. Co .Cholesterol całkowity-106 mg/dl(spada systematycznie) Cholesterol HDL-54 mg/dl Cholesterol LDL-43 mg/dl Trójglicerydy-41 mg/dl Prolaktyna-58 ng/ml Witamina B12-178 pg/ml Z morfologii krwi nieprawidłowości to: MCHC-36g/dl MPV-8 fl P-LCR-16% Bazofile-0,01 tys Eozynofile-0,9% Reszta badań (OB,sód,potas,wapń,magnez,żelazo,ferrytyna,ALT,AST,glukoza,homocysteina,TSH,FT3,FT4,kortyzol) w normie.Cholesterol - jak interpretować wyniki badań temat działu: Odżywki i suplementy.. Badanie najlepiej wykonać na czczo, z samego rana.Lipidogram - jak interpretować wyniki badań cholesterolu?. Cholesterol całkowity :243 HDL: 46 ( norma min 55) LDL : 179 VLDL: 18 ( norma msx 40) Tróglicerydy: 90 Aterogenność : 4,28 ( max4) Dziekuje.Brak jest jednego zakresu wartości referencyjnych dla cholesterolu nie-HDL..

Jak odczytywać ten rodzaj badań krwi?

Prawidłowe wyniki cholesterolu całkowitego są wówczas, gdy nie przewyższają 190-200 mg/dl, zły cholesterol (LDL) nie przekracza poziomu 116 mg/dl, trójglicerydy nie są wyższe niż 150 mg/dl, a dobry cholesterol (HDL) przewyższa 45 mg/dl.. Witam!. Mam 26 lat i jestem podwójną mamą.. Na podstawie raportu z Harvard Medical School możemy przyjąć następująco: Stosunek poziomu cholesterolu do HDLJakie są prawidłowe wyniki badań cholesterolu?. Aby określić lipidogram, wystarczy mała próbka krwi pobranej z żyły.. HDL% -16% 4.Najczęściej zlecany jest cały panel badań cholesterolu pod postacią tzw. lipidogramu.. Uzyskane wyniki pozwalają, po porównaniu z normami, ocenić ryzyko wystąpienia poważnych epizodów sercowo-naczyniowych, takich jak udar mózgu czy zawał serca.Jak interpretować wynik badań cholesterolu i czy to powód do zmartwień?. Dzięki temu możemy znacząco obniżyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a także przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia.. Są to ogólne normy przyjęte dla dorosłej, zdrowej osoby.Stężenie cholesterolu non-HDL - wartość wyliczana poprzez odjęcie od cholesterolu całkowitego stężenia cholesterolu HDL: <145 mg/dl (przy niskim i umiarkowanym ryzyku sercowo-naczyniowym), <130 mg/dl (przy wysokim ryzyku sercowo-naczyniowym, <100 mg/dl (przy bardzo wysokim ryzyku sercowo-naczyniowym)Wyniki obejmują stężenie: tzw. złego cholesterolu LDL (low-density lipoprotein), dobrego cholesterolu HDL (high-density lipoprotein) oraz trójglicerydów (TG)..

Czesław Drozd Internista, BiałystokJak interpretować wyniki badań cholesterolu?

Bardzo proszę o napisanie mi czy mam dobre wyniki Cholesterol całkowity mam123 ,cholesterol hdl mam 36,0 cholesterol ldl mam 73,6 glukoza wyszła mi 91,24 potasu mam 4.9 sód w surowicy mam 138 trójgicerydy mam 67 Wydaje mi się że to idzie w dobra stronę, martwię się trochę niskim HDL.Proszę mi napisać czy słusznie się martwię tym niskim HDL?Zgodnie zresztą z tym co ustalono w [1]: Co ciekawe, całkowity cholesterol jest podwyższony pomimo tego, że: - HDL jest w normie (powyżej 60 uważany jest za wysoki), im wyższa wartość tym lepiej - LDL jest w przedziale prawie optymalnym (100-129) - Triglicerydy są na normalnym poziomie (poniżej 150), w zasadzie dużo poniżej normy Tak więc jak widzimy, składowe wyniku całkowitego cholesterolu są jak najbardziej w normie, jednak całkowity cholesterol jest poza normą.. naczyniowego.. Dość istotnym wskaźnikiem prognostycznym ryzyka rozwoju chorób układu krążenia może być stosunek cholesterolu całkowitego do lipoprotein wysokiej gęstości.Jaka jest interpretacja wyników badania cholesterolu u 56-latka?. Dzień dobry Proszę o interpretacje wyników: 1. cholesterol całkowity -190 mg/dl 2. cholesterol HDL w surowicy -30 3.. Uprzejmie prosze o ocene badania.. słowa kluczowe: cholesterol, interpretować, wyniki, badańSkalar tylko nie oczekuj że na temat cholesterolu ktoś Ci wklei 1000 badań mówiących o tym że cholesterol nie jest taki zły i nie trzeba używać statyn, bo takowych nie ma, za to pewnie znajdziesz 1000 takich które udowodnią że tak cholesterol jest beee..

Mianem "złego cholesterolu" określany jest cholesterol frakcji LDL.

Gdy jest go w osoczu zbyt dużo, ma on tendencję do odkładania się w ścianach naczyń krwionośnych, co jest jednym z czynników rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego.Jak interpretować wyniki badania poziomu cholesterolu?. Prowadzę raczej zdrowy tryb życia i nie mam problemów z wagą.. Dzisiaj przyszły moje wyniki badań, które pokazują że poziom mojego cholesterolu całkowitego w surowicy to 242 mg/dl, cholesterol LDL 129 mg/dl, Triglicerydy w surowicy 209 .Jak interpretować wyniki badania cholesterolu u 45-latki?. Norma to <115 mg%.TG - trójglicerydy, HDL - "dobry" cholesterol, LDL - "zły" cholesterol.. WITAM JESTEM MĘŻCZYZNĄ W WIEKU 41 LAT ODEBRAŁEM DZIŚ WYNIKI BADAŃ PROSZĘ O INTERPRETACJĘ PARAMETRÓW KTÓRYCH WYNIKI SĄ ODBIEGAJĄCE OD NORMY TJ.CHOLESTEROL CAŁKOWITY W SUROWICY 230 MG/DL , TRIGLICERYDY W SUROWICY 168,34 MG/DL , CHOLESTEROL LDL - WYLICZANY 148 MG/DL , NIE-HDL 181 MG/DL.Lipidogram to badanie laboratoryjne, którego celem jest ocena stężenia cholesterolu całkowitego, na który składają się frakcje lipoprotein niskiej gęstości (LDL) oraz wysokiej gęstości (HDL), a także trójglicerydów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt