Opisz najciekawszą przygodę z akademii pana kleksa

Pobierz

AnetaSun 5 lat temu.. Rozdział ten kończy książkę, niech skończy również nasze spotkanie z niezwykłym czarodziejem.. Akademia mieściła się w dużym, trzypiętrowym budynku na końcu ulicy Czekoladowej.Wokół budynku szkoły rozciągał się ogromny park, pełen rozmaitych dołów, wąwozów i jarów.. Skomentuj.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Najciekawszym rozdziałem tej książki jest "Niezwykła opowieśc Mateusza", w której Mateusz szpak mówi jak stał sie ptakiem.. Był to sygnał do pobudki.Pewnego dnia, gdy oblał atramentem parę spodni, obrus i nowy kostium mamy, rodzice postanowili oddać go na wychowanie do Pana Kleksa.. Inni chłopcy także wrócili z poszukiwań.. Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Z góry obserwował ziemię i chodzących po niej ludzi.Po nadejściu nocy Adaś usnął, po czym obudził się na dziwnej planecie.. Po drodze spotykała wiele swoich koleżanek które chciały pójść razem z nią.. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale .Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. W murze tym, od strony parku, mieściły się żelazne furtki, zamknięte na małe srebrne kłódki.Jeden z bohaterów "Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka..

Dziś kończymy naszą przygodę z lekturą "Akademia pana Kleksa".

1) Na początek rozwiążcie krzyżówkę.. Oczywiście, że obcy nie mogą go wcale zrozumieć, ale pan Kleks i jego uczniowie porozumiewają się z nim doskonale.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.. 15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Następne wideo.. Jada to, co jest kolorowe.. Akademia pana Kleksa - tematy opowiadaniaTemat: Kłopoty pana Kleksa.. Odblokuj dostęp do 8170 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!Z wizytą na Księżycu, Nieznana przygoda Mateusza, Ja i moje przemiany w świecie pana Kleksa, Niezapomniany dzień w Akademii, Z sennika Akademii pana Kleksa.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Mieszka tam na trzecim piętrze.. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock .Magiczne przedmioty w Akademii ostatnidzwonek.pl, Powiększająca pompka - z wyglądu przypominała zwykłą oliwiarkę, używaną do oliwienia maszyny do szycia..

-Opisz (krótko) jedną przygodę z lektury pt. "Akademia pana Kleksa" Opisz dowolną przygodę z lektury "Akademia pana Kleksa" !

Akademię otaczał wysoki mur, pośrodku którego była szklana brama.. W ciągu dnia często siedzi w tylnej kieszeni surduta Pana Kleksa i mu pomaga.. Potrzebuje tak krótka, gdzieś 3/4 kartki zeszytowej.. Gdy pan Kleks przykładał ją do jakiegokolwiek przedmiotu i naciskał jej denko, przedmiot ów zaczynał natychmiast rosnąć i powiększać się.Przydatność 65% Charakterystyka Pana Kleksa.. Na podstawie fragmentu lektury określ, które zdania są prawdziwe (P), a które fałszywe (F).. Ta jednak wolała być towarzyszką pięknej ciszy.Opisz jedną z przygód z ,, Akademii Pana Kleksa".. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Pobiegli do pana Kleksa i przyjaciół, by pochwalić się znaleziskiem.. Okazuje się, że w rzeczywistości jest księciem i następcą tronu potężnego króla.- Proszę, tu Akademia pana Kleksa.. W Baśni Brzechwy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Okazało się, że odnaleziony przez Adasia i Artura gwizdek potrafi przenieść w miejsce, w którym pragnie się przebywać, zaś złoty kluczyk otwiera wszystkie drzwi.Szpak Mateusz to jeden z bohaterów utworu Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa..

Mówi tylko końcówki wyrazów.Książka Jana Brzechwy " Akademia Pana Kleksa " opowiada o akademii i ich uczniach, a także o samym panu Kleksie.

Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt;"Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Udostępnij.. przebywały tam zwierzęta w nagrodę za to że były wiernymi sługami swoich panów na ziemi.. Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę dwunastu mędrców.Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas..

Ach, prawda!1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 ...Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.

doggyster 3 lata temu.. Jego sympatię zyskuje Adaś Niezgódka, któremu Mateusz opowiada o swoim życiu.. Mimo to Pan Kleks nigdy nie pozwala swym uczniom się lenić.Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa.. anuluj.. Miejsce to okazało się psim rajem.. .Mateusz jest gadającym szpakiem, którego pan Kleks kupił na targu w Salamance.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZałożyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore sprzęty.. Mateusz był księciem zamienionym w ptaka.. Ambroży Kleks oprowadzał sowich uczniów po fabryce.. Może być np. Jest ulubieńcem i pomocnikiem pana Kleksa, często zastępującym go w obowiązkach.. Ostatnią lekcję poświęcimy kłopotom pana Ambrożego.. Mateusz odrabia z nami lekcje i często zastępuje pana Kleksa w szkole, gdy pan Kleks idzie łapać motyle na drugie śniadanie.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Musi zawierać 10 zdań !. Pomocy!. Skomentuj.. P. F. .. Opisz krótko jedną wybraną lekcję w Akademii Pana Kleksa (2 - 3 zdań).. Udostępnij.. Wytnijcie ją, proszę, i wklejcie do .. Pewnego, ciepłego popołudnia mała Gosia postanowiła wybrać się do lasu.. Mateusz był synem potężnego króla i spadkobiercą wielkiego królestwa.. Był jedynym następcom tronu.Akademia pana Kleksa - test z lektury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt