Rozprawka z romea i julii

Pobierz

Nie stosuję pytań retorycznych.. Drugim rozwiązaniem byłaby ucieczka obojga.Po pierwsze uważam, że ta miłość zmieniła i Romea i Julię na lepsze.. W grobowcu Julii zażywa truciznę, aby na zawsze pozostać przy boku żony.. Po jakimś czasie uczucie napewno wygasłoby i sprawy potoczyłby sie zupełnie inaczej.. Po spotkaniu z Julią stał się bardziej odważny, zdecydowany w działaniu, potrafi hamować swoją wrogość wobec Capuletów ze względu na szacunek dla członków rodziny swej ukochanej.Napisz rozprawkę na jeden z dwóch tematów: "Śmierć Romea i Julii to dowód na klęskę miłości" albo "Śmierć Romea i Julii to dowód na zwycięstwo miłości".. Przykład zachowania Romea i Julii moglibyśmy zatem uznać za argument na rzecz tezy, że rozum nie jest w stanie kierować miłością, że to ona jest silniejsza od wszelkich racjonalnych kalkulacji.. Inne zakończenie historii Romea i Julii.Widząc rozpaczającą Julię, Kapuleci postanowili złączyć ją z Parysem - krewnym księcia.. Intryga ojca Laurentego wymyślona w dobrej wierze, doprowadza do tragicznego .Krytycy odnotowali wiele słabych stron Romea i Julii, aczkolwiek ciągle sztuka ta jest uznawana za jedną z najlepszych w dorobku barda ze Stratford.Najwcześniejsze znane współcześnie głosy krytyki pochodzą od pamiętnikarza Samuela Pepysa, który w 1662 roku napisał: "to najgorsza sztuka, jaką widziałem w moim życiu".Poeta John Dryden 10 lat później wychwalał utwór, jak i .Tekst Romea i Julii otwiera prolog-sonet, zwięźle informujący o treści dramatu: Dwa wielkie domy w uroczej Weronie, Równie słynące z bogactwa i chwały, Co dzień odwieczną zawiść odnawiały, Obywatelską krwią broczyły dłonie..

2011-05-22 15:16:04 Miłość romea i julii 2010-03-17 18:11:50 Jaki może być temat rozprawki z Romea i Julii ?

Plan ojca Laurentego, który miał nie dopuścić do tego wydarzenia, spełzł na niczym, ponieważ jego posłaniec nie dotarł do Mantui.. (temat wybrany) Dam naaaj!. Śmierć bohaterów kończy spór pomiędzy rodzinami.Napisz rozprawkę na jeden z dwóch tematów: "Śmierć Romea i Julii to dowód na klęskę miłości" albo "Śmierć Romea i Julii to dowód na zwycięstwo miłości".. Moim zdaniem historia Romea i Julii, nie musiała zakończyć sie w tak tragiczny sposób.. Romeo nie mógł tego przeżyć i szybko wyruszył do Werony, by polec obok ciała swej ukochanej.Zadanie: temat rozprawki dlaczego wątek romea i julii jest Rozwiązanie:wątek nieśmiertelnej i idealnej miłości romea i julii jest nieustającą inspiracją dla twórców dzieł artystycznych różnych dziedzin sztuki, jak literatura poezja , malarstwo, rzeźba, muzyka balet, opera , teatr, film główni bohaterowie tragedii szekspira są niemal dziećmi na skutek gorącego uczucia .Przydatność 80% List Romea do Julii.. Miłość przybiera wieIe postaci.. *LList otwarty, skierowany do… Przemówienie, które rodzice Julii mogliby wygłosić… Czy Julia z Romea i Julii jest postacią tragiczną?. Są jednak bezsilni wobec zdarzeń, które nieuchronnie prowadzą ku katastrofie..

Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-18 20:41:22 0 ocen ...Podasz mi rozprawke na temat kto zawinił śmierci romea i julii?

Uczucie łączące Romea i Julię jest dynamiczne, pełne ekspresji, nieokiełznane.. Nasycone pewną dawką erotyzmu.. Ostatnia scena ukazująca Romea i Julię pełna jest bólu i rozpaczy.. Nawet jeśli rozkwita niejako wbrew rzeczywistości.Wielka miłość, która połączyła głównych bohaterów - Romea oraz Julię, to uczucie niezwykłe, olbrzymie oraz wieczne.. Raz zobaczyli się na balu i pokochali się.. Romeo i Julia przed tym jak się zakochali, to nie znali się.. Chyba każdy zna ich historię.. Kochankowie mogliby po prostu rozstać się tak jak nakazywali rodzice i zapomnieć o sobie.. Ćwiczenie 14 Na podstawie dramatu Romeo i Julia oraz fragmentów utworów zamieszczonych w "Kontekstach" nr 1a-b napisz rozprawkę na temat: "Miłość .Rozprawka na temat ,, przyczyn niezwykłej żywotnośći kochankow z Werony jest wiele Romeo i Julia +1 głos.. Zamiast szybko wytłumaczyć Julii, kto nie żyje, a kto jest zabójcą, niania .Rozprawka "Romea i Juli" .. dowiaduje się,że jego przyjaciel Merkucjo zostaje zabity przez Tybalta postanawia go zabić za co zostaje wygnany z Werony.Julia zdaje sobie sprawę z tego,ze nie potrafi zyć bez ukochanego.Jej rodzice przyśpieszają decyzje o jej ślubie z księciem Parysem,lecz dziewczyna nie chce wyjść za niego za mąż .Romeo i Julia skazani są więc na ciągłe ukrywanie uczuć, potajemne schadzki, działanie na własną rękę i brak poparcia dla własnych decyzji, których nawet nie mogą nikomu zdradzić..

Argument I Jednym z bohaterów "Odprawy" jest słaby król Priam.Przydatność 70% "To człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia" rozprawka w oparciu o literaturę..Pierwszym przykładem z literatury jest historia legendarnych kochanków- Romea i Julii.

Temat miłości rozwijającej się na przekór poważnemu konfliktowi rodzin zaczerpnął autor najprawdopodobniej z "Tragicznej historii Romea i Julii", którą w sposób poetycki z włoskiego przełożył Arthur Brooke (oraz z prozatorskiej wersji Williama Paintera o tytule "Palace of Pleasure").Julia Kapulet - charakterystyka postaci Struktura i kompozycja "Romea i Julii" Dramat szekspirowski a dramat antyczny na przykładzie "Romea i Julii" Czas i miejsce akcji "Romea i Julii" Motywy w dramacie "Romeo i Julia" Szekspira Romeo i Julia, czyli ponadczasowi, tragiczni kochankowie Biografia Williama Szekspira (właść.Miłość jako podstawowa wartość człowieka staje się w przypadku Julii i Romea jednocześnie wyrazem walki z wolnością.. Gdy po raz pierwszy ujrzałem Cię na balu maskowym doznałem zachwytu i olśnienia.Tak - rozmowa ojca Julii z jej nianią, dyskusje Romea z Merkucjem, komentarze niani na temat zakochanych i powinności panny młodej.. Julia, przebudziwszy się zadaje sobie śmiertelny cios sztyletem.. Czy ojciec Laurenty jest winien śmierci Romea i Julii?. Młodzi pragną żyć widząc, co piękne i ważne.. Wiedzieli, że jest to "pechowa" miłość, bo dzieliło ich zbyt wiele, ale i tak się spotykali.. Dodatkowym "gwoździem do trumny" (dosłownie i w przenośni) jest nierozważne zachowanie Romea (zabicie Tybalta), co skazuje go na wygnanie, a tym .Geneza "Romeo i Julia" to jedno z najwcześniejszych dzieł Williama Szekspira..

Bywa skierowana do najbIiższej osoby (miłość między kobietą i mężczyzną, matką i dzieckiem), aIe także Boga, ojczyzny, idei i przedmiotów.Następnie układam plan mojej rozprawki: WSTĘP Muszę rozważyć temat (za i przeciw), więc konieczna jest rozprawka z hipotezą..

Najpierw ich ofiarą pada syn .ROZPRAWKA :''Romeo i Julia'' to dramat ogromnych sprzecznych namiętności,miłości i nienawiści,radości życia i pragnienia śmierci,szczęści i rozpaczy .Tematem mojej rozprawki będzie teza,że ''Romeo i Julia'' W.Szekspira to dramat ogromnych,sprzecznych namiętności,miłości i nienawiści,radości życia i rozpaczy.Na początku chce powiedziec jak doszło do tego,że Roeo i Julia .Rozprawka z Romea i Julii?. Nawet pomimo skłóconych rodów, nie zrezygnowali z tego uczucia.. *LList żołnierza z frontu do… Wyznanie miłosne!. Nawet w najbardziej dramatycznych sytuacjach (bójka na ulicy i śmierć Tybalta) wypowiedzi niani nie są pozbawione humoru.. W słowa została ujęta potęga miłości.. Dzięki dialogom możemy się przekonać, że namiętność .Wyznanie miłosne!. Młody Montteti z początku niedojrzały, bezmyślny, wrogi i nieszczęśliwy.. Lecz gdy nienawiść pierś ojców pożera, Fatalna miłość dzieci ich jednoczyNie znam argumentu z literatury, ale powiem, co mysle;) Imie i nazwisko nie decyduje o tym, kim jestesmy w sensie emocjonalnym, psychicznym, jednak (teraz byc moze rzadziej) wyplywa na nasza pozycje i ocene jaka wystawia nam spoleczenstwa (tyczy sie to slawnych osob, ich dzieci etc. ktore ocenia sie patrzac na nazwisko, a nie na osiagniecia czy dorobek, tak jest czesto np. w swiecie filmu czy .Julia, dowiedziawszy się o śmierci Tybalta: a) postanowiła popełnić samobójstwo b) nazwała Romea nikczemnikiem c) przeklęła chwilę ślubu z ukochanym d) stanęła w obronie Romea RozwiązanieKażdy z nas bez wzgIędu na reIacje z otaczającymi Iudźmi odczuwa potrzebę bycia kochanym i kochania drugiej osoby.. W tym miejscu, pragnę nadmienić, iż ogromna miłość pomiędzy Romeem i Julią, mimo iż jest uczuciem odwzajemnionym, stało się powodem ich dramatu.Czy Julia z Romea i Julii jest postacią tragiczną?. Napiszcie mi rozprawke na temat: dlaczego nieszczęśliwa miłość kochanków z Werony wciąż inspiruje artystów różnych dziedzin sztuki?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt