Proces pielęgnowania cukrzyca

Pobierz

-wyjaśnienie …Problemy pielęgnacyjne: 6.. Dieta - to bardzo ważny element leczenia cukrzycy.. Celem leczenia dietetycznego u …1.. Przekazanie pacjentowi niezbędnych wiadomości dotyczących diety cukrzycowej: - tłuszcze nasycone nie powinny stanowić więcej niż 7% energii, tłuszcze nienasycone …Współzależny proces pielęgniarski w cukrzycy u dzieci i dorosłych to kompleks działań,w którym siostra stale dzieli się z lekarzem prowadzącym różne obserwacje, a …-objaśnienie ryzyka zaniedbań higieny stóp w cukrzycy-edukacja w zakresie obserwacji zmian skórnych ZALECENIA DO DOMU: - regularna kontrola poziomu glikemii (notowanie …Możliwość wystąpienia powikłań późnych w cukrzycy takich jak (pogorszenie wzroku, utrata wzroku, stopa cukrzycowa, białkomocz, miażdżyca) Cel: Zapobieganie …1.Możliwość wystąpienia hipo - i hiperglikemii.. -zapewnienie komfortu psychicznego.. Zgodnie z przyjętą klasyfikacją istnieją dwa główne typy tej choroby: insulina …cukrzyca proces pielęgnowania nych z powodu świeżo rozpoznanej cukrzycy (przygodna gli- kemia: 540 mg/dl) .. o wolno postępującym autoimmunologicznym procesie …gnacji.. · zbadanie glikemi na czczo.. Cel: Zwiększenie poziomu wiedzy pacjentki, zmiana stylu życia.. Wyrównanie zaburzeń.. Zaburzenia gospodarki węglowodanowej.. Ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych z powodu mechanicznej wentylacji., 2.Niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań na skutek …PLAN PIELĘGNACJI..

Proces pielęgnowania.

· kontrola masy ciała i …Proces pielęgnowania chorych na cukrzycę komplikuje fakt, że choroba nie ma żadnych wyraźnych objawów, więc przez długi czas może pozostać całkowicie niezauważony …Pielęgniarki edukacyjne mają za zadanie włączyć pacjenta z cukrzycą do aktywnej współpracy w procesie samoopieki i samokontroli, różnicować potrzeby żywieniowe w …Na proces pielęgnowania składa się określenie w uporządkowany i systematyczny sposób indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta z cukrzycą, czyli diagnozy …Leczenie cukrzycy zależy w dużej mierze od tego, na jakim stopniu zaawansowania jest choroba.. -minimalizowanie lęku.. OCENA.. -regularny pomiar poziomu.. Powinna mieć charakter indywidualny i powinna uwzględniać choroby współistniejące.. Długotrwale podniesiony …wój cukrzycy typu 2 [5-7].. Celem terapii w każdym przypadku jest utrzymanie prawidłowego stężenia …Cukrzyca MODY.. PZ_B_07_U_3 Trafnie dobiera działania związane z profilaktyką, metodami leczenia i …Proces pielęgnowania Diagnoza pielęgniarska (wstępna): Pacjent lat 51 z .. Proces pielęgnowania ciężarnej z cukrzycą Proces w rozmowie z ciężarną .•Moment rozpoznania cukrzycy jest odpowiednim czasem rozpoczęcia działań prewencyjno - edukacyjnych, w których znaczącą rolę odgrywają przeszkolone pielęgniarki- w cukrzycy - ryzyko wystąpienia hipo lub hiperglikemii zawsze najważniejszym problemem jest ten, który jest zagrażający życiu lub najbardziej je utrudniającym, potem …Małgorzata Koziarska-Rościszewska, Wczesna diagnostyka neuropatii cukrzycowej i prewencja amputacji kończyn dolnych, u chorych na cukrzycę, w warunkach praktyki …Proces pielęgniarski w cukrzycy odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami..

Interwencje pielęgniarskie: …Proces pielęgnowania - Cukrzyca Cukrzyca.

REALIZACJA.. rofilaktyka i pielęgnacja stopy cukrzycowej.. Cukrzyca jest przewlekłą choroba metaboliczna charakteryzująca się podwyższonym poziomem glukozy we krwi,.. I Diagnoza …1.. Cukrzyca Cukrzyca jest przewlekłą choroba metaboliczna charakteryzująca się podwyższonym poziomem glukozy we krwi, która z czasem …Celem prezentowanej pracy jest określenie, na podstawie studium indywidualnego przypadku, problemów pielęgnacyjnych pacjenta oraz zdefiniowanie zadań pielęgniarki w … -poprawa samopoczucia.. Problem: Deficyt wiedzy pacjentki na temat cukrzycy.. -podaż insuliny w zależności od poziomu …2.Niepokój i dyskomfort spowodowany hospitalizacją i stanem zdrowia.. -unormowanie poziomu glukozy we krwi.. Osoby chore na cukrzycę powinny szczególnie dokładnie obserwować swoje stopy i dbać o nie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt